slike kunica- zeceva

Prosle godine sam i ja dobio jednog zeca, rekla mi ta zena da je zekan i je se taman lepo obradovao jel je bio bas dobar a nisam ni proveravao dal je musko kad posle par meseci ja vidim da kidise na zecice kao da hoce da se biju i ja pogledam sta je kad ono zecica.
 
Evo par slika zečića najmlađe generacije:

1tuhw7.jpg


2z86v0j.jpg


313g4ub.jpg
 
Crnomarkovicu lepa zenkica nema sta.
A vidim na slici da joj je i dobar smestaj dobar je to pod.
 
Evo i mojih zekana starih od mesec i po,2 i 3 meseca :)

dscn0787.jpg


dscn0792.jpg


dscn0840.jpg


---------- Poruka napisana 03-05-12 u 22:45 ---------- Prethodna poruka je 02-05-12 at 22:13 ----------

A evo i nove slike,posto ove prve dve,su bile male za 30ak zeceva,pa sam danas morao prosirivati :)
dscn0858.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Divota jedna videti toliko kunića na jednom mestu,ali pošto i ja držim neke na prostirci od slame,interesuje me koliko često ih čistiš?
 
Ja im seno bacim pred njih, pa što pojedu, pojedu a ostalo ostaje kao prostirka..... Čistim tek kad zecove preselim u zamrzivač....:osmeh:
 
Divota jedna videti toliko kunića na jednom mestu,ali pošto i ja držim neke na prostirci od slame,interesuje me koliko često ih čistiš?
Pa ja im svaki dan pospem po malo nove slame na mestima gde ima vise izmeta,a sto izvuku iz jaslica to im pada isto pod noge,tako da i to koristim,a cistim im jednom u 10 dana,mozda bi i duze mogao ostaviti ali ja vise volim da im bude lepo cisto,a samim tim i zeceve volim kada su mi cisti...:osmeh:
 
Ja sam cistio jednom nedeljno dok su bili na prostirci,seno davao 2x dnevno po malo bez jasala,direktno na pod,pa sto pojedu pojedu,ostalo razbacaju...mada mi se cini ponekad da je i to bilo kasno,dosta se natalozi...
 
Ja cistim svaki drugi dan.Tako mi najlaske.Ne volim kada se nakupi.
A kako cistite leti zbog vrucina.Pitam zbog zaraza.
Ili se samo tako odnosite prema ovima za tov a maticne kunice vise pazite.
 
Pa ja moje maticne zenke i muzjaka,drzim u kavezu ,koji je napravljen pola drvo pola zica i ispod ima tepsija,tako da njih svaki dan cistim i za sada je sve ok..A ovi za tov nema potrebe cistiti svaki dan,jedino ako nedodajes slamu pa onda moras,a ako im svaki dan ujutru i uvece pospes po malo slame nema potrebe!!!
 
Pa ja moje maticne zenke i muzjaka,drzim u kavezu ,koji je napravljen pola drvo pola zica i ispod ima tepsija,tako da njih svaki dan cistim i za sada je sve ok..A ovi za tov nema potrebe cistiti svaki dan,jedino ako nedodajes slamu pa onda moras,a ako im svaki dan ujutru i uvece pospes po malo slame nema potrebe!!!
A ja baš obrnuto,matične držim na slami a tovljenike u kavezima.Po meni je tako bolje jer mali lakše oboljevaju zbog uprljane hrane i vode.Sve u svemu,tvoji kunići su divni,lepo ih držiš,svaka pohvala.
 
A ja baš obrnuto,matične držim na slami a tovljenike u kavezima.Po meni je tako bolje jer mali lakše oboljevaju zbog uprljane hrane i vode.Sve u svemu,tvoji kunići su divni,lepo ih držiš,svaka pohvala.
Ima nas raznih odgajivaca pa svako na svoj naci ih drzi,za mene je ovako bolje posto nemam mesta da preko 30ak zeceva drzim u kavezu(a sto se tice vode i hrane nikada mi nije prljava imam jase u koju stavljam detelinu i svu ostalu suvu travu,a za vodu koristim one niple pojilice,koje sam stavio na balon od 20 l i izdrzi im ceo dan)a zenke drzim u kavezima posto sam napravio sa strane kotilice,i za sada sam jako zadovoljan sa tim sistemom:osmeh:...Hvala na komentaru lepo je to cuti!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo nekih slika mojih kunica mesanaca koje tovim za sebe starosti od 1.5 do 2.5 meseca,a imam tu i dva panonca...........



2dmcoy8.jpg


---------- Poruka napisana u 14:36 ---------- Prethodna poruka je at 14:34 ----------

Vole seno navale kao ludaci...... :osmeh:

wtc954.jpg


---------- Poruka napisana u 14:37 ---------- Prethodna poruka je at 14:36 ----------

A vole i granule .................



1zld7j4.jpg
 


---------- Poruka napisana u 13:17 ---------- Prethodna poruka je at 13:13 ----------

Post je spojen: [time]1280748900[/time]




_________________________________________________
za one koji vole kunića do njegove smrti i nikad ga nebi pojeli-ja kuniće volim uvijek a naročito poslije njihove smrti



2zic1g4.jpg


:ppozdrav:





xcmayr.jpg



zar nije lijep!!!!!!! :ppozdrav:


Bravo majstore!!!
Neko vece sam kod komsinice bio na veceri.Na meniju je bio jedan takav lepotan,samo ne sa raznja nego iz rerne.Bilo me sramota,a jeo bi i one kosti.Ovo mi je bio prvi put da sam jeo domaceg zeca.Upamtio sam, jos kao klinac sam jednom probao,opet tako kod nekog,ulovljenog divljaka,i nije mi islo.Smrdeo mi,pa sam to upamtio i vise nikad nisam probao.Nisam znao da domaci ne smrde.Komsinica ga kupila uredjenog po 400din.kg.Uvrsticu to u jelovnik za pocetak,a razmisljam i da se oprobam u gajenju,pa bi mi dobro dosao neki savet.Na primer,koliko je isplatljivo u odnosu na ovu cenu?Zatim,koju rasu da zapatim,koja je rasa najmanje osetljiva?s obzirom da sam pocetnik i nista jos ne znam.Hvala unapred.
 
Vec se vidi ahahah oni su od Okramovog zeca osim ta dva bela vec sam napisao da su panonci,ako ih ne prodam pre klanja mozda neko naleti. .... :)
 
Nazad
Vrh