Sjenicka ovca

Ajde malo i ja.....

Evo ovogodišnjih jagnjadi.....

21eby0y.jpg


2uo4eom.jpg

Crni Gruja..... Biće nešto od njega....

vpg6eb.jpg


35luidh.jpg


2e2hv1x.jpg


2mqpac4.jpg
 
Pozdrav svima na forumu,posebno na ovoj temi.
Interesuju me umaticena zenska jagnjad iskljucivo sjenicke rase,napisati mesto ,cenu i tezinu,
Moze odgovor na PP.
Hvala unapred
 
Nisam upucen u pravilnik eksterijera ove rase pa me interesuje kako se smatraju pravila oko sedlastih ledja, stav nogu, grudi itd.
Na pojedinim slikama u temi neizgleda da se obraca paznja na to pa zato pitam
 
POstovani clanovi, nemam neko iskustvo sa ovcama, a imam desetak sjenickih u posedu.
Juce sam ih pustio malo i prometio da se ovce biju...Do pre mesec dana sam imao i dva ovna koji su se non-stop tukli, tako da je jedan sklonjen..
A sada vidim da se ovce "peglaju", i to skoro svaka sa svakom, ili vise njih na jednu...
u cemu je fora..Ovan je sa njima....
 
... prva pretpostavka je indiferentni/ne aktivni ovan,koji ne izvrsava svoje radne obaveze :sjasi:... ili pak ima,a da niste primetili neki upalni proces testisa,desi se da bez provere te zone,i ne primeti se neka atrofija koja smeta u oplodnji,drugo koliko su ovce bile u zatvorenim uvetima?..., a postoji mogucnost da u hranivu izostaje premiks sa selenom ili drugi vitaminsko mineralni dodatatak da pokrene testeron...dajte im jos sanse bude,i da se spontano javi zelja i bude sve ok.
 
Pa matori, koji se vise bavi njima kaze da su se mrkale sve....
Bile su ceo dan zatvorene, posto ih pustimo tek kada dodjemo sa posla...
Kako treba da se manifestuje taj upalni proces?
Sta je sanse bude?
Danas sam ih posmatrao, nisu se tukle....
Videcemo uskoro da li su sjagnjene...

- - - - - - - - - -

de9ouu.jpg

Evo i jedne proslogodisnje slike...
Komentar bi bio pozeljan,ako ista sa ove slike moze da se vidi...:)

- - - - - - - - - -
 
..."BUDE SANSE",je isto sto i ima sanse :haha:...ako su se mrkale onda je sve uredu,ipak su se na ispustu malo igrale posle boravka u zatvorenom prosoru...upale atrofije i anomalije test. to morate u konsultaciji sa veterinarom da proverite,...ovce su lepe i imaju dobru negu sto se vidi,mislim da tu nema nekih problema...pozz
 
Haha, pa pretpostavio sam da je to,ali 'ajde da ispadnem glup pa da pitam...(mozda je neka svapska medicina)... :osmeh:
 
Nazad
Vrh