Sjenicka ovca

@hasko
nije meren iskreno,odokativno od 85 kg ne sme da ima manje,veliki je ali nije preterano ugojen u ovcama je od juna prosle god,nije odvajan
 
Poslednja izmena:
ovan sa slomljenom vilicom inace,vlasnik je moj zemljak...
sigurno ispod proseka grlo,bar po njegovim potomcima...
 
kako naterati sjenicku ovcu da se u cetrnest meseci pari dvaputa bez sundjera Nov sam u ovome pa bi mi svaki savet bio dragocen
 
hrana + genetika druze i imas 3 jagnjenja u 2 godine bez vecih problema
npr prosle god mi se pola ovaca jagnjilo u junu i opet u februaru,ove god se jagnje nov-decembar i opet na leto
koristi se kratak dan do pocetka februara za to dodatno letnje jagnjenje i hrana se podrazumeva
 
Poslednja izmena:
Ako bi mogao da mi pomognes oko hrane . Savetovali su me da stavim zob da proklija Inace ovce kad su se jagnjile samo jedna je rodila jedno jagnje ostalo su bile sve sa dvojkama i poneka trojke
 
Ako bi mogao da mi pomognes oko hrane . Savetovali su me da stavim zob da proklija Inace ovce kad su se jagnjile samo jedna je rodila jedno jagnje ostalo su bile sve sa dvojkama i poneka trojke
. Nemoj biti davo da ti je malo. Ako imaš ovaku plodnost netreba ti to treće jagnjenje u dve godine.
 
naklijalo zito je odlicno tu greske nema ,zob,jecam,psenica tritikal nebitno je sta
kabasta hrana i pasa ako je moguce po volji
jagnjad zalucujes sa 2-2,5meseci
e sad ako su ti ovce genetski takve da se jagnje jednom po sezoni tu hrana nece pomoci al to mozes znati samo ako probas...
 
Za dva ili tri jagnjeta je zasluzna raz Bar su meni tako rekli i ja im stalno to dajem u fazi mrkanja
 
Nazad
Vrh