Sjenicka ovca

gledao sam ovaj priolog ali ima dosta jagnjadi sa nravnomjernom crnom bojom oko glave i njusci sve ide na klanje ali mi se ovaj ovan na kraju svidja
 
ХРИСТОС СЕ РОДИ, ЗАИСТА СЕ РОДИ

ОВАЈ ПОСТ САМ СТАВИО И НА РОМАНОВСКУ ЈЕР МАЈКА ИМА РОМАНОВСКЕ КРВИ , А ОТАЦ ЈЕ ЧИСТИ СЈЕНИЧКИ ОВАН!!!!!

Dragi prijatelji, moj već preseljeni na onaj svet, ovan Milorad, dobi danas sa komšija Đike ovcom koja ima romanovske krvi PET (5) naslednika!!!!!! To je stvarno predivan poklon za Božić!!! Evo jutrošnjih fotografija


1zg6syr.jpg
[/IMG]



2ihmjbd.jpg
[/IMG]




nohwl3.jpg
[/IMG]

Eto to su sinovi sjeničkog ovna Milorada, koji je jedno vreme imao i 148kg, a otišao je u stelju sa 126.............. Potomstvo na radost!!!!
 
Auuuu !! Svaka cast za Milorada junacinu !! Al treba sada odraniti ovo sto je Milorad ostavio iza sebe !! :osmeh:
 
Kod sjenicke rekord su 4 komada prirodnim putem,i to se desava jako retko,trojke su cesca i realnija pojava,a petorke od sundjera su cesta pojava (svake god u mom kraju se dese bar po jedne)
 
Možda i nisu radili hormoni jer to se ne radi u sezoni parenja. Čibi bi mogao da pojasni o čemu se radi.
 
Znam da se u sezoni pred parenje može dati sugonal po 500ij dva puta u razmaku od 5dana. Posle se pusta ovan u stado. To dovodi do povećane plodnosti. Kažu nije dobro za ovce ali je svakako isplativo.
 
sta reci,koju poruku poslati svaka cast za lepotane,sta se desilo sa ocem miloradom,ovnom,zaklan iliiii
 
Miladinoviću, kakav bre sunđer, kakav bre Sugonal !!!!??? Ja ne mogu da verujem da na svaki post ti imaš neku svoju viziju događaja!!! Oplodnja je bila prirodna otac Sjenički ovan, a majka melez Romanova!!! MAJKA je ta koja proizvodi i izbaci u matericu jajne ćelije i ovo što se desilo u Pranjanima ima isključivo veze sa majkom!!! Kod nas u selu niko i slovima NIKO ne koristi preparate za veštačko izazivanje i sinhronizaciju estrusa!!!

Jeste vesko, ovan Milorad je zaklan pre dva meseca i pretvoren u stelju, a glavu sa rogovima sam mu otkuvao i stavio na ukrasnu dasku! Nadam se da će krasiti ulaz u novi ovčarnik!!!
 
Morali su da zakolju milorada iz razloga da ne nabija komplekse rambu jer se ovaj drugi našo iznenađen i uvren!
 
Xe,xe,xe..sta da se radi Zemo,nemam ja ovna kao ti,unikatnog,da daje jagnjad koja ne potpadaju pod rod "ovis",pa nema takmaca!Zemin ovan je vankonkurencije,stwara nove vrste!:)
 
Nazad
Vrh