Sistemi za navodnjavanje

dejan98 ja sam na onu malu benzisku pumpu,tomos ili DMB isto je to,kacio 3 mala topcica kao sto su ti sa slike sto si pitao,isti sistem,i radila je sa pola gasa,tako da komotno moze da gura 5 topcica po nekoj mojoj proceni. Taj jedan topcic ima domet oko 10-12 m.
 
I mene zanima.Puno mi se pitanja otvara .Kako zaptivati izmedju spirale i kućišta?Koja brzina? Koliki bi mogao biti pritisak?itd.Pstoji li primer?
 
I mene zanima.Puno mi se pitanja otvara .Kako zaptivati izmedju spirale i kućišta?Koja brzina? Koliki bi mogao biti pritisak?itd.Pstoji li primer?

Kako bi to izgledalo, tj gde bi trebalo da dodje spirala u sistemu zalivanja?

То би изгледало као заливање кроз канале на површини земље :osmeh: .. користи се пре свега да се вода пребаци из једног канал у други макс метер два висинске разлике пртисак 0 бара, и за жестоко замуљене воде у различитим технолошким процесима, него да падне кишица да сви одахнемо :kisa:
archimedes_screw.gif
 
treba mi pomoć,treba mi potisno crevo od 4 cola da izdrži pritisak od 10 bara,dužina od 5 do 6 metara ako neko ima neki broj neka javi.unapred hvala

па то су ватрогасна црева .. укуцај у гугл z.c6.011 па ће нађеш .. и опрезно с роштиљем по овој врућини :cool:
 
па то су ватрогасна црева .. укуцај у гугл z.c6.011 па ће нађеш .. и опрезно с роштиљем по овој врућини :cool:
Nisam siguran da bi upravo to vatrogasno crijevo podnijelo pritisak od 10 bara.Za dužinu od 5-6 metara najsigurnije je koristiti usisno crijevo.
 
Nisam siguran da bi upravo to vatrogasno crijevo podnijelo pritisak od 10 bara.Za dužinu od 5-6 metara najsigurnije je koristiti usisno crijevo.

па зато сам лепо ставио појам у текст .. само га обележи и изабери гугл претрага ;) ... на првој страници резултат два продавца ( да не рекламирамо никог) један гарантује 16 бара радних (50 пуцање) други 25 радних (50 пуцање) .. ако они лажу лажем и ја .. флексибилно је боље лако се покупи и склони .. краду све живо .. а имају и та па нек човек изабере шта више воли ::novac:: хе хе ...
 
Kameni interesuje me koliki je unutrasnji precnik na usisu,izlazu te tvoje BAYER pumpe i koliko kW je motor,koliko obrtaja...?
 
па зато сам лепо ставио појам у текст .. само га обележи и изабери гугл претрага ;) ... на првој страници резултат два продавца ( да не рекламирамо никог) један гарантује 16 бара радних (50 пуцање) други 25 радних (50 пуцање) .. ако они лажу лажем и ја .. флексибилно је боље лако се покупи и склони .. краду све живо .. а имају и та па нек човек изабере шта више воли ::novac:: хе хе ...

Da,izvini,. prvi put nisam ni primjetio da se nudi gumirano vatrogasno crijevo koje je mnogo bolje od hidrantskog.Moja greška.
Skoro sam gledao kod nas isto takvo košta 320KM dužine 15 metara FI 75.
 
djele

Neznam napamet koliki je ulaz/izlaz pumpe (ako je uopšte bayer),jedina mana joj je što nemože da postigne pritisak veći od 3,5 bara a količina vode koju vuče iz bunara (32 met) je 200 lit za 12-13 sekundi mereno kad sipam u buradi. A što se tiče motora, traktor pokreće pumpu a obrtaje "štelujem" sa gasom :haha:
Ako te zanimaju detalji, reci pa ću slikati i pojasniti.:ppozdrav:
 
kolega imaš potisnih creva u EVROCOMMERCU u Bečeju.. Oni imaju original BAUER potisna creva od 6m a fi je 108mm, u standardnoj verziji... cena dužnog metra creva je oko 3700 dinara metar.
 
Poslednja izmena od urednika:
Aha pada kiša, obavestimo urednika da zatvori ovu temu do sledeće sušne godine...
 
treba mi pomoć,treba mi potisno crevo od 4 cola da izdrži pritisak od 10 bara,dužina od 5 do 6 metara ako neko ima neki broj neka javi.unapred hvala
10 bara bi svako vatrogasno crevo moralo da izdrzi ja u firmi radim sa potapajucim pumpama od 2.5 kw do 40 kw i sve izbacuju vodu kroz vatrogasna creva samo menjamo armature izlaza sa pumpe da bi kacili vatr.creva. najvise sto sam ja licno probao na vatr.crevu od 4cola je 48l u sekundi! tu litrazu izbacuje kao u filmovima leti crevo na sve strane da kazem mlati dok se ne ispravi celo i ne dodiruje zemlju lebdi u vazduhu od pritiska... ako imas jos koje pitanje javi se :osmeh: a da,minimalni pritisak na vatr.crevu od 2.5cola je 15bara...
 
Vatrogasno crevo trpi pritisak od 25 Bar, ako ste imali mogućnost da gledate vatrogasna takmičenja svašta se dešava, tu su sekunde u pitanju i ko se na vreme ne spoji razdelnicu ili stavi mlaznicu pritisak ume da podigne čoveka od 100 kg u vis i do visine 1 metra, znam iz iskustva kako me razdelnica vatrogasna povukla 2 metara unazad dok smo pravili vežbu, nije to baš za igranje, i kad pukne crevo a strojar na vreme ne zaustavi vodu to crevo zna biti veoma opasno
 
А ја сам чуо да су неког наболи виљушком у око и од тад једем рукама .. :off_topic:
 
Nazad
Vrh