Sistemi za navodnjavanje

Je l' imate neki predlog koji top može na ovu pumpu, kolika dizna? Creva koja trenutno imam su vatrogasna i okiten 1col. Izvor vode je stalan, na visinskoj razlici od 2m u odnosu na njivu. Vidim da se uglavnom za izbor topa vezuje pritisak pumpe, a ovo je niskopritisna pumpa od valjda 3bar?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Da li neko zna koji je minimalan pritisak potreban za namotavanje irtecovog tifona fi 75 duzine creva 400m
Moj je 350m i na 4 bara namotava sa bilo kojom diznom.Kad je tako mali pritisak onda bolje spavati pogotovo sa fi 75.Debelo sam se zajebao sto sam uzeo fi 75 350m makar da je 82mmMada mi je Nenad koji je radio u ap. rekao da moze da se namesti i na manjem pritisku da moze da radi.
 
Sada imam skroz drugačije pitanje
Koja pumpa može da pokreće topove italijanskog proizvođača Sime, a da oni rade skoro sa max kapaciteta? Našao sam ovde par postova gde se oni koriste na sistemima sa tifonom, a ja bih pumpu povezao direktno na top, pa sam malo u nedoumici koja bi bila odgovarajuća.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ja rešio da krenem,kad ono počela da pada
95217026_270477860657819_4974285797713772544_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji fi creva i koliko je dugacko ?,spram traktora deluje bas velik tifon.Koliko treba vremena za 1 hektar i nekih 15-20litara po m2 ?.
 
Ja sam ovaj top dobio na poklon, a star je najmanje 30 godina. Imam 3 komada, ali samo jedan mogu da koristim a da mi zahvata 35 metara. Sa dva opada pritisak i zahvat je manji. Moras uzeti u obzir izvor vode, pumpu, precnik creva, precnik dizne na topu.
Имаш ли можда слику тог топа?
 
Imam pitanje za iskusnije, verovatno je već pisano o tome...

Danas sam postavio jedan prost sistem kpk ali ga nisam završio. Zamolio bih par odgovora....
Kada se postavi filter za vodu pretpostavljam da strelica - oznaka na filteru trabe da gleda u pravcu toka vode... od pumpe ka sistemu? Postavio sam ga tako da strelica gleda od pumpe...
Javljaju se curenja na sastavma gde se spajaju elementi... kada element spojim sa crevom tu nema curenja. Kada spojim dva elementa recimo spojnicu sa mufom ima curenja. Da li se tu stavlja kučina ili teflon traka?

Hvala unapred za odgovore...
 
Imam pitanje za iskusnije, verovatno je već pisano o tome...

Danas sam postavio jedan prost sistem kpk ali ga nisam završio. Zamolio bih par odgovora....
Kada se postavi filter za vodu pretpostavljam da strelica - oznaka na filteru trabe da gleda u pravcu toka vode... od pumpe ka sistemu? Postavio sam ga tako da strelica gleda od pumpe...
Javljaju se curenja na sastavma gde se spajaju elementi... kada element spojim sa crevom tu nema curenja. Kada spojim dva elementa recimo spojnicu sa mufom ima curenja. Da li se tu stavlja kučina ili teflon traka?

Hvala unapred za odgovore...
Stavlja se teflon traka na navoje

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Imam i ja pitanje:
Sa koje dubine može povući ova honda obična pumpa, kao što prodaju pazarci na KP?
Trebala bi mi da povuče iz bunara od 20 metara dubine, pa me interesuje dali je to moguće..

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh