Sistemi za navodnjavanje

Da. Ja imam 3 bunara fi 100 ali sam ogranicen najveca pumpa koja moze da udje je 3.5kw negdje oko 350l/m sa dobrim pritiskom premda je meni to dovoljno. Stim da je kod nas voda na 5 do 10m.
 
Kod mene ce ici pumpa od 13kw 660l/min 6 cola,juce mi je bunardzija rekao da je spustimo na 12m da nema potrebe dublje da se spusta jel bunar daje bas dosta vode.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje za iskusnije,kod ns su bunari na 80-100 m ali obično se ubacuje cev 2 cola i sami cure,e sad ako bi ja hteo tifon ti bunari nemaju dovoljno vode a kod nas nema niko bunar tog tipa 20-30-40 m fi 160-200.Kako proveriti da li ima mogućnost takvih bunara na terenu?Nema ni jedan tifon u selu samo da znate,danas me zvali iz neke firme da mi nude tifon puna usta povraćaja i subvencije samo da se proda izgleda im ove godine slabo ide prodaja.
 
Pretpostavio sam,na voćnjaku kod mene je na 85 m i ima kapacitet sada oko 4000 l/h (imao je 6000/h) ,taman je za KPK ali za ratarstvo slaba vajda.
Mislio sam ako bi izbušio na tu dubinu ali fi 200 da bi moglo ali cena je da se naježiš.
 
ja sam do prošle godine zalivao topovima, manje beste tipa 15/20 ari, sizifov posao je bio premestati teske topove a ako njih natopljeno do jaja, onda smo ja i drugar uzeli agrostroj tifon ljubljana, fi 50, duzina 120m+30mtop, probamo na moju pumpu(vilager visokog pritiska 6bara) i radi lepo,
malo smo imali problem sa klipom koji namotava crevo, ali to smo sredili, e sad u proces zamene tog klipa sa vodenom turbinom i reduktorom,,
bunar su fi 75 i fi 90 dubina oko 24metra, evo snimaka:
 
ja sam merio sa kišomerima, postavljenim na njivi i u prohodu zalije i baci 19-21litru, 4 merača su bili postavljena, dali je malo ili niije 20litar mislim da nije, e sad....
 
20 l je ok kolicina ispod koje ne bi trebalo ici, osim ako nije navodnjavanje za bolje nicanje. Radio sam slicno kao i ti ranije kad me mrzi odvuci tifon na njivu, vatrogasna creva 2 cola, pumpa Loncin, 3 bara, 1000 l/min, top koji vrti u krug, zahvat oko 35 m precnik, top isto sa 14 diznom za 1 h je davao oko 10 mm po kvadratu. S tim sto sam ja gurao oko 200 m vatrogasnog creva. Bunar 3 cola.
 
da,polovan,
ovih agrostroj koliko ja znam više novih nema,neprave se valjda, ali imaš novih koliko hoćeš, raznih veličina, bar ovde kod nas, najviše italijanskih tifona,
 
Nazad
Vrh