Sistemi za navodnjavanje

Mi smo pre 5-6 godina, dok smo tako navodnjavali, nasli te cevi od 2'' duzine oko 30cm sa navojima na otpadu. Receno nam je da su iz NIS-a. Posle smo samo varili mufove i busili rupe.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li Žalecova pumpa visokog pritiska VTP 12 može da se koristi u kombinaciji sa aluminijumskim cevima npr. fi 75 i fi110? Pumpa je korišćena za tifon gde je stvarala pritisak oko 6-7 bara, a za cevi bi trebao manji pritisak.
Imam ja zalecovu ts1600,prosle godine sam je remontovao tj poslo sam osovinu kod cubike na obradu i zamenio snjur i ulje sad sljaka ko besna ali meni ipak treba veci pritisak za malo ozbiljniji top.

- - - - - - - - - -

Ako hoces da se menjamo za probu
 
Ja moju koristim trenutno sa tifonom, a na prodaju su i ona i tifon. Ako ode tifon neka ide i ona, ali neću je dati pre tifona da ode iz dvorišta.
 
Pozdrav narode.
Imam pitanje u vezi povezivanja pumpe i bunara. Naime, cev bunara je spoljasnjeg precnika 125mm, od plastike je i samo tako viri iz zemlje. Kako je spregnuti sa pumpom usisa 3'' i kako najlakse podici vodeni stub do pumpe. Mirovno stanje vode je na oko 3 metra. Probao sam sa spustanjem nepovratnog ventila na dno bunara ali nisam zadovoljan, cim povecam protok povuce vazduh.
Hvala :)
 
Izredukuj tu cev na 3", spoji pumpu direktno pa probaj tako. Koliko ti je dubok bunar?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li postoji neki gotov element za taj prelaz ili treba nesto improvizovati ? Bunar je 7 metara dubine.
 
Pozdrav narode.
Imam pitanje u vezi povezivanja pumpe i bunara. Naime, cev bunara je spoljasnjeg precnika 125mm, od plastike je i samo tako viri iz zemlje. Kako je spregnuti sa pumpom usisa 3'' i kako najlakse podici vodeni stub do pumpe. Mirovno stanje vode je na oko 3 metra. Probao sam sa spustanjem nepovratnog ventila na dno bunara ali nisam zadovoljan, cim povecam protok povuce vazduh.
Hvala :)

Meni se cini da ti nemas dovoljno veliki bunar za tu pumpu. Taj bunar nema dovoljen dotok vode za pumpu od 3 cola. Kakva pumpa je ranije koristena?
 
Za tako mali bunar jedino moze mala pumpa. Jako je plitak i ne daje dovoljno vode. Jedino neka pumpa oko 40l/min i to samo za kap po kap.
 
Druze ne znam koju povrsinu ti nameravas da zalivas, ali to je slab bunar, da ne kazem, nikakav. Da je kopan bunar na 7 m pa opet ne bi imao dovoljan dotok vode, a ne sa 125 mm. Moras ti tu izbusiti valjan bunar ako mislis da zalivas.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Trenutno izvlacim, po mojoj proceni izmedju 100 i 150 litara u minuti, to je dotok vode slobodnim padom do dna bunara gde je nepovratni ventil. Hocu da povezem bunar direktno sa pumpom i probam da li cu dobiti veci protok. Bunar je takav kakav je, trenutno nemam mogucnosti za bolji...

- - - - - - - - - -

Ovako to sada izgleda.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Ono sto zelim da probam je da izvucem crevo sa ventilom i spojim direktno cev sa pumpom. Sta mi treba da to izvedem i kako je najlakse podici vodeni stub do pumpe?

- - - - - - - - - -

A protok vode cu lako ograniciti.

- - - - - - - - - -

Evo i slike u radu, 5 kom MC2 rasprskivaca.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Pumpa je salp 800
 
Onda to i nije toliko lose. Uzmi redukciju od kanalizacije, malo silikona i trebalo bi da bude ok. Imas sita na toj cevi?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ima sito, koliko se secam oko 1.5 m je dugacko, mozda i vise. A kako podici vodeni stub ili ga zadrzati do paljenja pumpe ?
 
E jbg, to ne znam, ja imam samousisnu pumpu pa se ne sekiram oko toga. Ne znam da li bi neki nepovratni ventil mogao da se nabudzi gore, kad to izredukujes.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nikako ga ne mozes podici. Vodeni stub je u nivou podzemne vode. Odrzanje vodenog stuba je na istom nivou je nemoguce. Vodeni stub pada u zavisnosti od dotoka vode, povrsine sita i pumpe odredjenog protoka. Ti mozes samo smanjiti protok pumpe i nista vise.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
@ zikabog
Verovatno covek nije mislio da trajno podigne nivo vodenog stuba, vec samo da ga dovede do pumpe i da mu se ne spusta svaki put kad zavrsi zalivanje

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh