Sistemi za navodnjavanje

@Vica022 pumpa je od 300 litara a ne od 500
@Dragan75 velika remenica 160 a mala 95 kaiš 17 a snaga motora je 2,2 kw i radi bez greške nekad i po 10-15 sati bez prekida i ne greje se.
 
Samo vakum pumpe tomosove su 300L u minuti. Ovo je pumpa visokog pritiska koliko vidim od 5bara a one su 500L u min. Ja neznam za treci tip tomosove pumpe. DMB je isto sa vakumom 300 a visokog pritiska 6bar i 500L

- - - - - - - - - -

Imam istu takvu tomos pumpu koju treba da prepravim
 
Ovo je pumpa od 300 litara , veruj mi da sam je testirao nebrojeno puta za ovih deset godina koliko radi kod mene a tomos ima pumpe od 120 , 300 i 5oo litara , kupovao sam turbinu par puta jer je aluminijumska i kad odem u prodavnicu čovek me pita koju od tri navedene ugradjujem.
 
Da li je neko možda prepravljao kardansku pumpu sa remenicama. Video sam u prolazu jedan čovek je stavio da kardan pokreće veliku remenicu (liči mi na neku sa zmajevog kombajna) a mala remenica se nalazi na pumpi (gde bi redovno išao kardan). Remenice su sa dva kanala, tj. dva kaiša idu. Žurio sam pa nisam stao malo bolje da pogledam, znam gde čovek živi pa ću otići kod njega da se raspitam. Traktor radi na manjem broju obrtaja pa je i potrošnja manja. E sad on tera cevi, možda nekih 20-ak komada.
 
Ko zna u čemu je problem ? Stajalo mi 3-4 paketa trake za kpk kupljene 2013 . trebalo je da ide na neko povrće pa se odustalo . Postavim za probu 10 traka dužine oko 300m . I dok su radile već vidim da puštaju na 4 mjesta ? Dal je to slučajno ili će to stalno da puca tako ? Ubaciću spojnice gdje je puklo . Mislim da se zovu T tape al nisam siguran ? bile su original zapakovane i u garaži normalno ostavljene-
 
Ne bi smela godina proizvodnje da bude problem. To su inace trake slabijeg kvaliteta. Mozda si im dao malo veci pritisak?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav,
Zamolio bih za malu pomoc. planiram da odgovarajucom pumpom izbacujem vodu sa reke do bazena, odakle bi isao prirodni pad do njiva. Visinska razlika izmedju reke i bazena je oko 110m a duzina je oko 1200m. Koja pumpa bi mogla da mi zadovolji to i koja creva bih morao da postavim. I da li bi pumpa mogla da mi stoji kod kuce, na 300m od reke i oko 5m visinske razlike od reke, odakle bi vukla vodu i izbacivala do bazena gore na brdu. Creva bi mi bila od 1/2 cola. Ako neko moze da mi odgovori na ova pitanja bio bih mu zahvala.
 
Jest bio malo veći pritisak doduše , ali to sam primjetio na 2 pukotine koje idu linijski to sam riješio . Sad sam stavljao korištene jednom trake i tu ima malih okruglih rupica , u stvari nisu ni male veličine glave šibice , šta bi to moglo da bude?
 
Ako hoces kvalitetnija, vidi po servisima protivpozarne opreme, ostala po polj. apotekama ili po vasarima-pijacama.
 
Sad sam stavljao neke druge trake , čini mi se da sitno piše da ih radi JOhn deere ? Sve na istom vodu , neke slabo kapaju a neke dobro ? Ima li šanse da slabije kapaju ako je previsok pritisak i dotok ovde na pumpi jer slabije kapaju trake bliže pumpi ??
 
Jel zna neko gde moze da se nabavi gotov sistem za navodnjavanje koji se sastoji od metalne (livene) cevi duzine o 20-30 cm i na oba kraja zavrnuta glava za vatrogasno crevo, od gore ima rupu gde se zavrne cev 1/2 ili 3/4 na koju se uvrne rasprskivac (nadam se da ste razumeli sta trazim)
 
Tesko da ima gotovo da se kupi. To se jednostavno napravi. Cev od 2'', 2 vatrogasna prikljucka i jedan muf ili dupla nipla.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh