Sistem pdv-a?

Inspekcija kad ti dodje traze tvoj normativ proizvodnje . Mogu da ga porede sa drugim i pisu odstupanje ako ga ima . Ti mozes onda samo da ne priznas zapisnik , ali moras na sud .
Upravo ovo što Moma kaže. Imaju oni za sve neke normative, mene je taj prijatelj ispitivao da mi pokaže gde grešim. Pitao me je koliko goriva trošim i onda mi pogledao papire pre odgovora. Rekao je da sam prijavio samo oko 20-25 % usluga i da imam malo zemlje prijavljene u gazdinstvu, zato nenormalna potrošnja. Taman da kažem nešto u svoju odbranu, kaže: Ako kreneš priču kako babe neće da ti potpišu ugovor o zakupu, bolje mi nemoj pričati, oboje ste u ozbiljnom prekršaju...Tu mi je bilo jasno da čovek zna materiju i da nema šta dalje da se pravdam...
 
To znaci da nema nekog odredjenlg limita za gorivo po ha?

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Pa nema tacno koliko je odredjeno ali mozes duplo sto neko i stvarno potrosi naprimer da podrivas pa posle sve to uzores npr a ne sad da imas kombajn radis usluge potrosis godisnje goriva za 500h a ti prijavio 25 npr ...
 
Ima limita jos kako ga ima. Nijedan inspektor vam nece tolerisati vise od 100-120 l po Ha, osim ako imate intezivno povrtarstvo. Oni koji rade taj nacin poljiprivrede mogu vise goriva da prijave. Mene knjigovodja pita koliko Ha obradjuje i toliko prijavljuje. Nema sanse da te opravda ako kazes da radis 10 ha, a potrosis 10000 l goriva.
 
Jel vi stvarno mislite da oni to ne znaju? Ok imaju 70-80% stranckih likova koji su ovce ali uvek se nadje neko ko zna materiju. Tako da samo da se hoce to sve moze pod konac dovesti. Mi u firmi svaka kila robe mora imati poreklo i gde je prodato. Fakture i otpremnice za svako vozilo. Ulaz i izlaz mora stimati. Tako i u pdv-u. Navuku da udjete zbog 20% i kupite traktor. Ako ne kupujete posle traktora 5g nista dzaba ste ulazili. Poruckacete taj pdv kao dva i dva.
 
Na koje gazdinstvo se zaprimi na to se isplacuje u momentu prodaje. Sve drugacije je prekrsaj.
 
Kuvanje zabe.
Sve mi lici da ce zavrsetak biti kao kod bratovog klinca sto radi na internetu, 5 godina retroaktivno...
 
Finta je u tome sto oni ne diraju svakoga, pa nema dzabe SNS preko 50%, znaci da je ovde svaki drugi poljoprivrednik njihov i ima pravo na muljanje, sad tesko je ocekivati da se neko ispovidi i prizna ali bar ako je u toj poziciji ne treba drugima soliti pamet....

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Jel vi stvarno mislite da oni to ne znaju? Ok imaju 70-80% stranckih likova koji su ovce ali uvek se nadje neko ko zna materiju. Tako da samo da se hoce to sve moze pod konac dovesti. Mi u firmi svaka kila robe mora imati poreklo i gde je prodato. Fakture i otpremnice za svako vozilo. Ulaz i izlaz mora stimati. Tako i u pdv-u. Navuku da udjete zbog 20% i kupite traktor. Ako ne kupujete posle traktora 5g nista dzaba ste ulazili. Poruckacete taj pdv kao dva i dva.
Ne znaju oni sve ali uče, ni policija nije znala za mnoge kriminalne radnje ali je naučila vremenom. Gledajte kako su nekada bežali iz evropskih zatvora a sada je to nezamislivo. Nije to isti primer ali svi oni uče muljaze od nas,nisu se rodili nauceni,nas je sistem naterao da muvamo, jer je drzavni aparat i sistem u državi takav
 
Finta je u tome sto oni ne diraju svakoga, pa nema dzabe SNS preko 50%, znaci da je ovde svaki drugi poljoprivrednik njihov i ima pravo na muljanje, sad tesko je ocekivati da se neko ispovidi i prizna ali bar ako je u toj poziciji ne treba drugima soliti pamet....

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Prvo nije 50%, nego je 25%, drugo od tih 25%, 0.5% ima koristi, ostalih 24.5% očekuju da će im neko pomoći kada zaseru, tako taj sistem funkcioniše
 
Naravno da jesmo ali se to izbegava maksimalno moguce. Ti nikada nisi odvezao turu kamionom za kesh nego si sve fakturisao?
Jesam. Samo nisam rekao da je to nemoguće uraditi. Kad treba da radim na puteve i vučem rizlu, svaki od ministara i savetnika kupio po 50 kamiona, i ja treba da žalim moju državu,pa ona služi 0.5% povlašćenih. Nigde zdrave konkurencije,gde god zagrebeš sve je namešteno unapred
 
Drustvo moze malo pojasnjenje oko racunanja promet sa racuna za ulazak u pdv,. Ako imam promet u zadnih 12 meseci 7 miliona oduzima li se pdv 10 posto na taj iznos?
 
Nazad
Vrh