Silosi i sušare

Rebrasti lim se koristi jer je rebrasti materijal jači od ravnog.... Baš ta rebra daju materijalu jačinu!
 
Da li neko zna cenu 1kw, u zavisnosti od toga da li je proizveden od mazuta, gasa, ili biomase, tj koliko je biomasa jeftinija?
Imao sam negde te tablice, u zavisnosti od cene energenata, ali sad ne mogu da nadjem :udri:
 
Odg: Silosi i sušare

Ako me secanje dobro sluzi jedan m3 gasa je ekvivalentno sa 12kg sojine slame.Provericu sutra ako stignem kod pametnijeg sveta.
sta sve covek moze da lupi... sad sam se konsultovo sa prijateljom koji je malo vise u materiji i kaze:
1m3 gasa teoretski 3-3.1kg zitne slame sto se u praksi pokazalo blize ka 3.5kg slame
 
Da se i ja malo ukljucim i dam neko svoje misljenje.
Koliko kosta 1 ha zemlje? Okvirno oko 5000 E pa navise.Koliko godina treba da se novac vrati? 5...10...?
Jedan silos 100 tona kosta toliko a u njega stane 10 ha kukuruza? ili 25 ha psenice!!!
Cena kukuruza jesenas 7-8 din a danas 14.Dakle razlika 6 din po kg.Na 100 tona 600 000 din ili 6000 e.
Silos ostao dzabe za pola godine.Naravno nije uvek tako,ali uglavnom jeste.Hoce li kukuruz dostici 20 din?
Koliko ima proizvodjac ako ga je sacuvao?
Nemogu da se slozim sa nekm ko npr. ima 20 ha pod kukuruzom i tezi da ima 25,a ne razmislja i ne odluci da napravi svoje silose. Moze li neko da kaze da je moj stav pogresan:haha:-Pozdrav

Nemoj postavljati istovetne postove na više mesta po forumu.
 
Za grejanje ne mozemo da se slozimo, on se greje iznutra, grejanje od spolja je verovatno zanemarlivo, za kondenzaciju se slazem.Bez odrzavanja, i da traje vecno, druze, necemo ni da komentarisemo, mnogo vise stvari moze da podje po zlu kod betonskog, a i nista nije vecno... To da je jeftiniji, da ti verujem na rec, posto stvarno nisam upucen u cene gradnje....

E sad, najveca mana betonskog silosa-je kad se upali kukuruz, pa se napravi "pogaca"....taj silos je zavrsio karijeru!...Moras da lupas zid, i to se vise ne zakrpi. Dok kod limenog mozes da rupu saniras na vise nacina, i da se ne narusi integritet silosa....
Nadam se da se slazes samnom...ti prodajes robu, ja diskutujem sa tobom o toj robi, nista zlonamerno
 
Betonski Silosi je napisao(la):
Da se i ja malo ukljucim i dam neko svoje misljenje.
Koliko kosta 1 ha zemlje? Okvirno oko 5000 E pa navise.Koliko godina treba da se novac vrati? 5...10...?
Jedan silos 100 tona kosta toliko a u njega stane 10 ha kukuruza? ili 25 ha psenice!!!
Cena kukuruza jesenas 7-8 din a danas 14.Dakle razlika 6 din po kg.Na 100 tona 600 000 din ili 6000 e.
Silos ostao dzabe za pola godine.Naravno nije uvek tako,ali uglavnom jeste.Hoce li kukuruz dostici 20 din?
Koliko ima proizvodjac ako ga je sacuvao?
Nemogu da se slozim sa nekm ko npr. ima 20 ha pod kukuruzom i tezi da ima 25,a ne razmislja i ne odluci da napravi svoje silose. Moze li neko da kaze da je moj stav pogresan:haha:-Pozdrav

Nemoj postavljati istovetne postove na više mesta po forumu.
Tacno druze Betonski slazem se sa tim , ali ja sam za metalne i to naprimer http://www.agrokons.co.rs/ strava silosi imao sam prilike da gledam i kako se montiraju,kvalitet,funkcionisanje ma sve je ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
za Odtimir; grejanje spolja nije zanemarljivo. na suncu dodirnite lim pa cete se opeci. Sto se tice paljenja kukuruza u silosu neznam o kojoj vlagi mislite? podrazumeva se vlaga do14% a i do 16 nije problem
Post je spojen: [time]1276551279[/time]
_________________________________________________
Nemam nista protiv,ukusi su razliciti.
 
Betonski Silosi je napisao(la):
za Odtimir; grejanje spolja nije zanemarljivo. na suncu dodirnite lim pa cete se opeci. Sto se tice paljenja kukuruza u silosu neznam o kojoj vlagi mislite? podrazumeva se vlaga do14% a i do 16 nije problem
Post je spojen: [time]1276518879[/time]
_________________________________________________
Nemam nista protiv,ukusi su razliciti.
Ma to je tacno da su ukusi razliciti , nego cujem da ce se u skorijoj buducnosti sve vise preferirati na bas ovakvim to jest metalnim silosima....... :cao:
 
Betonski Silosi je napisao(la):
Koliko sam ja upoznat,iz EU se izbacuju iz upotrebe isti
Hmmm ko znam mozda je tako ali koliko sam ja upoznat kod nas svi noviji silosi koji su "nikli" da kazem u zadnjih 7-8 godina su bas metalni,jedino je tacno da mi jos uvek nismo clan EU ::lose::,a i hvala bogu..... ::svaka cast::
 
Nisu zabranjeni vec su veci "gubici" u takvim silosima.Metal se jednostavno znoji na promenama temperature i zrno koje je na obodima dobija vlagu.To resavaju duplim zidovima izmedju kojih strji vazduh koji kostaju dosta vise od betonskih dok jednostruka izvedba kosta manje od betona a problem kondeza se resava periodicnim eleviranjem zrna
 
Nisu zabranjeni nego se izbacuju iz njima znanih razloga a detalje neznam. Slusao sam da laboratorijski utvrdjuju gde je zito lezalo, pa cak i u uzorcima mesa pa je to za njih neprihvatljivo, ali u hemiju se bas i ne razumem.
 
sasa22 je napisao(la):
Nisu zabranjeni vec su veci "gubici" u takvim silosima.Metal se jednostavno znoji na promenama temperature i zrno koje je na obodima dobija vlagu.To resavaju duplim zidovima izmedju kojih strji vazduh koji kostaju dosta vise od betonskih dok jednostruka izvedba kosta manje od betona a problem kondeza se resava periodicnim eleviranjem zrna
da li to znači da ne eleviraju kukuruz koji se nalazi u tim "dvozidnim" metalnim silosima?
 
+Jeli neko ima podni magacin za zrnastu robu kod kuce ,posto ja pravim trenutno pa me zanima kakvu hidro izolaciju da stavim ispod betona .Nepravim nista veliko do jedno 40 t da moze da stane
 
Ne treba ti nikakva izolacija, nego treba to podno skladište da bude dobro zatvoreno, da ne bi bilo prevelikih variranja temperature, te tako što manja kondenzacija.
 
Nazad
Vrh