Siliranje stočnog sirka

  • Začetnik teme Gost 7475
  • Datum pokretanja
@pankin, da li ti krave smanjuju mleko kad dajes sirak na zeleno??? i znaci sto se tice siliranja kws je bolji, e zanima me da li daju mleko bolje od obicnog sena(livadskog), tj gde se sirak nalazi ako ga poredimo sa livadskim senom detelinom kukuruznom silazom po pitanju profita(litre mleka)??

- - - - - - - - - -

pankin druzeeeeee? daj te slike ovamo :) :osmeh:

- - - - - - - - - -

pankin je napisao(la):
kako odakle pa sa hrvatskog foruma.napisao si otprilike "ko tu sad laže kad jedni kažu da je dobar a drugi su protiv"
ja sam to rekao jer sam isto procitao da je coveku smanjile mleko, e sad zato mi nije bilo jasno u cemu je stos fora, a nisam rekao ja da tebi ne verujem, verujem ti to budi siguran samo me zacudilo kako svi govore da daje mleko a tamo pisu ljudi da smanjuje zato sam to tako napisao, nije se odnosilo na tebe taman posla. ti si moj drug:osmeh::ppozdrav:. e a nemoj da brines ja kad kazem za nekog nesto ja mu kazem u lice nikad izaokola,,ne guram stvari pod tebih tako da ne brines, ja tebi verujem, :) i ja cu sejati sirak ili sudansku travu cega se prvo dokopam :)

- - - - - - - - - -

pankin obrisi pvt poruke :)
 
poruke obrisane
znaš kako ima ljudi koji uzmu i hrane tri dana i kažu ne da nije povećala nego je i smanjila ,kad je stigao sirak za košnju polako sam ga uvodio ne smanjujući drugu hranu da bi tek nakon 15 dana došao do max količine sirka a lucerka je bila prepolovljena krave nisu smanjile mlijeko a tjelesna masa im se uvećala a dlaka se sjaji kao da je za izložbu pripremljena.pa sad ti vidi
 
Ljudi jedno krajnje laicko pitanje. Da li se silira iskljucivo stocni sirak ili moze ovaj obican? Ove godine ga ima u nenormalnim kolicinama, a neki su ga i balirali...
 
kws buldozer preko 5 metara visok
fotografija0080.jpg
 
Stocni sirak seje se pneumatskom sejalicom za sirokorednu setvu na medjuredno rastojanje od 50 ili 70 cm. Razmak u redu od 8 do 10cm. Seme je od 3 do 4 milimetara krupno.
 
Jel si ti to sejao pa znas il otprilike? Zitnom nemozes da ostvaris razmak u redu. Jedino da ga redis motikom.

- - - - - - - - - -

Pardon. Ja sve vreme pricam o stocnom sirku za zrno, a sad vidim da je tema siliranje, tako da je kolega Petar u pavu seje se zitnom sejalicom moze svaka druga lula ako se silira, a ako se kosi za seno onda svaka lula jer bude cesci, samim tim tanje stablo pa se lakse susi.
 
Na koji razmak u redu se seje sirak za siliranje?Medjuredni je 70cm.
Da li bi mogla da se udesi mehanicka sejalica olt za setvu,razmišljam da je namestim na najmanji razmak a plocicu da izbusim rupe 4~ 5 mm na plocici bez rupa?
 
Cini mi se da je najmanji razmak kod oltovke bas 13 cm.
Znaci tako mala rupica ipak je to mehanicka sejalica dal ce da seme prodje kroz tako malu rupicu od 2,5.
 
Opet moja greska. Previdio sam da je mehanicka sejalica. Dobro si ti napisao 4mm s tim da bi bacala i po 2.. 3 zrna jer je seme duguljasto.
 
Za pneumatsku sam video da pisete da su tako male rupice 2,5 mm,pa sam mislio da ce za mehanicku mozda moci da budu 4 mm.
 
Nazad
Vrh