Siliranje stočnog sirka

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
odlicno, a koliko se dobija bala po jednoj kosnji? jesi racunao ili?

- - - - - - - - - -

eh i kod mene nekad bala pokisne , no vazno je da nema da se budja

- - - - - - - - - -

eh i kod mene nekad bala pokisne , no vazno je da nema da se budja a koliko se dobija bala po hektaru?

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
ako su okrugle bale onda je super, mada i ako su kocke je dobro ..uvek je bolje posejati nego kupovati bale

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
lepo lepo :) dobro je to.. 1 jutro= 170 bala :) kod nas na jugu uglavnom prave bale od 12-14 kg... :)

- - - - - - - - - -

sirak cu sejati iduce godine ako me i silazni kukuruz razocara i ove godine

- - - - - - - - - -

:cool: bravooo

Učlanjen(a)
27 Feb 2012
Poruka
109
Dzina nema vise u prodaji,ja nisam otisao na vreme i sve su prodali...mi smo ga imali u redovnoj setvi 2010,i tada nam je preselo njegovo siliranje,jer je bilo strasno visok(preko 4,5 m) i jedva samo uspeli isilirati i polegao i strasno...te iste godine samo imali i postrni dzin i on je bio visine oko 2,5 metra i bili samo prezadovoljani i sa jednim i sa drugim,ali kazem jako smo se namucili dok smo isilirali redovan :) ove godine samo ga planirali sejati kada isliramo zito ali ga vise nema u prodaju a KWS je skup,za isto ja moram da platim i do 10 outa vise,mi smo trosili negde oko 7 kg/jutru semena kada smo sejali na 3 cm,i bio je dovoljno gust :)

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
al njemu je bio visok 4.5metra mozda je visina nadomestila gustinu, al sacekajmo da vidimo sta ce nam kolega reci, ako ima koju sliku neka postavi :) :) :)

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.343
Meni su rekli u institutu 15 kg po jutru,ali cini mi se da ce biti puno..tj.zavisi od medjurednog razmaka.

Milan81

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2012
Poruka
55
Da li neko zna da mi kaze sa koliko rupa i koji promer rupa treba da ima ploca za sejanje stocnog sirka,u pitanju je OLT pneumatska sejacica? I gde bi mogle takve ploce da se nabave?

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.020
evo da vam se javim malo sa utiscima o sirku posijao sam pola jutra ns titan i jedan hektar kws zerebusa i razlika je više nego očigledna po meni je titan za hranjenje u zeleno tanak lagano poleže i izgleda kao divlji sijerak dok je kod kws sasvim druga priča jako liči na kukuruz debela stabljika čvrsta i sočna listovi puno krupniji i mislim da je on neuporedivo bolji za siliranje. i jedan i drugi su stigli kukuruz iako je kws sijan 25 dana kasnije.slike za par dana kad dobijem telefon sa servisa

Vrh