Siliranje stočnog sirka

  • Začetnik teme Gost 7475
  • Datum pokretanja
odlicno, a koliko se dobija bala po jednoj kosnji? jesi racunao ili?

- - - - - - - - - -

eh i kod mene nekad bala pokisne , no vazno je da nema da se budja

- - - - - - - - - -

eh i kod mene nekad bala pokisne , no vazno je da nema da se budja a koliko se dobija bala po hektaru?
 
ako su okrugle bale onda je super, mada i ako su kocke je dobro ..uvek je bolje posejati nego kupovati bale
 
lepo lepo :) dobro je to.. 1 jutro= 170 bala :) kod nas na jugu uglavnom prave bale od 12-14 kg... :)

- - - - - - - - - -

sirak cu sejati iduce godine ako me i silazni kukuruz razocara i ove godine

- - - - - - - - - -

:cool: bravooo
 
Dzina nema vise u prodaji,ja nisam otisao na vreme i sve su prodali...mi smo ga imali u redovnoj setvi 2010,i tada nam je preselo njegovo siliranje,jer je bilo strasno visok(preko 4,5 m) i jedva samo uspeli isilirati i polegao i strasno...te iste godine samo imali i postrni dzin i on je bio visine oko 2,5 metra i bili samo prezadovoljani i sa jednim i sa drugim,ali kazem jako smo se namucili dok smo isilirali redovan :) ove godine samo ga planirali sejati kada isliramo zito ali ga vise nema u prodaju a KWS je skup,za isto ja moram da platim i do 10 outa vise,mi smo trosili negde oko 7 kg/jutru semena kada smo sejali na 3 cm,i bio je dovoljno gust :)
 
al njemu je bio visok 4.5metra mozda je visina nadomestila gustinu, al sacekajmo da vidimo sta ce nam kolega reci, ako ima koju sliku neka postavi :) :) :)
 
Meni su rekli u institutu 15 kg po jutru,ali cini mi se da ce biti puno..tj.zavisi od medjurednog razmaka.
 
Da li neko zna da mi kaze sa koliko rupa i koji promer rupa treba da ima ploca za sejanje stocnog sirka,u pitanju je OLT pneumatska sejacica? I gde bi mogle takve ploce da se nabave?
 
evo da vam se javim malo sa utiscima o sirku posijao sam pola jutra ns titan i jedan hektar kws zerebusa i razlika je više nego očigledna po meni je titan za hranjenje u zeleno tanak lagano poleže i izgleda kao divlji sijerak dok je kod kws sasvim druga priča jako liči na kukuruz debela stabljika čvrsta i sočna listovi puno krupniji i mislim da je on neuporedivo bolji za siliranje. i jedan i drugi su stigli kukuruz iako je kws sijan 25 dana kasnije.slike za par dana kad dobijem telefon sa servisa
 
Nazad
Vrh