Siliranje stočnog sirka

  • Začetnik teme Gost 7475
  • Datum pokretanja
Ja sam prije par dana uzeo ns dzin i ns titan u ns-u u rimskim sancevima.Zvao sam i kws ali kada su reli cifru koja je vise od 4x veca od ns-a,a planiram dosta postrno,odustao sam definitivno.
 
pošto je sjeme kolega

- - - - - - - - - -

kažu da je kws dosta bolji ali je stvarno prevelika razlika
 
Cena je 130 din sa pdv-om,znaci nepunih 1.2e/kg.
Nabavio sam neke ploce mislim da su 47 rupa,e sad neki mi kazu da su radili sa 120 rupa,nodet je u pitanju ne znam ocel ove odgovarati,tj koju cu gostinu moci maximalno da postignem.
 
Za KWS norma sjetve iznosi oko 250.000 ( Zerberus) do 300.000 (Inka) biljaka na hektar.
 
hvala kolega znam i ja u zrnima zanima me koliko pakovanje za ha otprilike ima kg
 
Pa nemam pojma,ako je tako a lako moguce da su me prevarili da bi uzo sto vise,onda cu imat i za sledecu godinu :D
 
Norma setve iznosi 30-33 kg/ha ili 17-19 kg/s.j.Dubina setve iznosi 3-6 cm.Način setve je žitnim sejalicama.
http://psss.rs/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?2599
 
a dali moze da se balira sirak? mislim na one kocke bale, ne na okrugle... da nece mozda sirak ostetiti balirku? cuo sam da postoji mogucnost da se pokvari toboze sirak je suvise jak da bi ga presovala balirka?
 
a jel neko balirao sirak, i ako mi mozete reci (posto ja to prvi u mom kraju sadim i nemam iskustva) koliko bala moze biti ?? a na sta mislis kad kazes teze se balira? jer je nemoguce balirati ili se pokvari bala posle...
 
prije ovo drugo.a pride će biti teška ko olovo.nije to prijatelju za sušenje
 
ehhehe oki, onda cu sirak sejati sledece godine i silirati, a ove cu samo silirati kukuruz :: Трактор ::
 
Balirao sam ja metlar koji je bio izgorio od suše sve skupa sa semenom,za 7 dana se osušio i balirao sam ovršen od člana Idklecin ,istoza 7 dana se osušio .Bale su malo teže zašto je masa krupnija ali nije ništa strašno.
 
a jesu ti to okrulge ili kocke i jel imala plesni? kod mene su kocke bale i teske od 12-14kg
 
Nazad
Vrh