Setvospremači

Odg: Setvospremači

Gospodine Bubu
ja ovaj forum smatram za stručan i zato sam protiv Vašeg laičkog objašnjenja.Ja ni na jednom mestu nisam rekao da to nije tako, ali da ima mnogo nelogičnosti i netačnosti to jesam i opet ću ponoviti.Prvo nemogu da zamislim da točak nije okrugao pa ni zbog lakšeg računanja, drugo taj Vaš proračun nije tačan zbog statičkog i dinamočkog rasporeda težina treće niste naveli jedinice prilikom računanja samo ste naveli da računate u colovima (mada se to da prevesti u standardne mere SI sistema), četvrto da umesto mase ovde treba koristiti težinu traktora, peto kod Vas se na kraju proračuna pojavljuju bez dimenzionalne veličine.
Ima tu još toga ali ću se zaustaviti samo na ovome i ako Vi smatrate da je to ispravno što ste napisali ja se izvinjavam i povlačim se i neću više komentarisati Vaš post.
 
Odg: Setvospremači

@ Panonstib Izvinjavam se sto se ukljucujem u vasu raspravu. Ako mislite da bubu nije u pravu dajte nam vi neku formulu za izracunavanje ili je objasnite na neki prostiji nacin jer smo tu da nesto naucimo .
 
Odg: Setvospremači

Gospodine Surducki

ja ne smatram da je moja tvrdnja ispravna u pravom smislu te reci ali da ima istine u njoj iako sam zanemario vise cinjenica samo zbog mog prostog proracuna povrsine pneumatika tj. guma kako se to kod nas kaze.
I ja sam ovde da naucim nesto pa Vas molim da nam date neki kompletan proracun sa rezultatima, cisto da vidim kolika su moja odstupanja!?
 
Odg: Setvospremači

Aproksinativna metoda clana Bubu je skroz u redu, ja npr vucem 2,2 za ursusom i ako podignem frezere skroz puhce kao lokomotiva a ako spustim i topling produzim mogu ici ko formula razlika je drasticna kao i dubina rada . I da kao sto je spomunuo Zorancile kada je jako mekano tj kada propada ici mu je podosta teze pa mislim da bi tada fergac ga lakse vukao jer pliva po povrsini kao patka koja ne zaranja . :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Gospodine telenett
Izvinjavam se što sam se upleo u ovu temu jer sad sam tek shvatio da se ovde najradije i najčešće koriste aproksimativne metode i približne što se kosi sa mojim principima tako da cu od sada pisati samo u temi caffe.Drugo sa izrazima kao što je "frezer", "fergac", "pliva po površini kao patka koja ne zaranja" ja se još nisam sreo u poljoprivrednoj mehanizaciji i obradi zemljišta, a verujte da sem u tome već dosta dugo, tako da je i to još jedan od razloga da se ne pojavljujem u stručnim temama. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

potrebno je povezati teoriju i praksu, mislim da je najveca tragedija kod nas sto se teorija izgubila u teoriji i postala sama sebi cilj i nedostaje joj konacna rec - rezultat gde bi se recimo reklo otpor jedne s opruge u tipu zemljista - tom i tom stvara otpor taj i taj na dubini toj i toj, i onda se izveo zakljucak i preporuka za nabavku odredjenog zahvata mehanizacije za agregatiranje sa traktorom odredjene snage u odredjenom tipu zemljista

e sad mislim da bi resenje moglo da se nadje i da ga recimo u odredjenoj tabeli predstavimo ovde na forumu :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gIEDmBELGHg&feature=player_embedded[/youtube]
 
Odg: Setvospremači

Želeo bih da vam preporučim par izuzetnih knjiga gde možete naći formule za izračunavanje svega i svačega u vezi traktora i priključnih mašina.

Prve dve knjige su starije:

1. Dr JOCO MIĆIĆ - BRANKA KRESOVIĆ *Eksploatacija i održavanje mašina* 1989.
2. Dr MILIVOJE SAVIĆ, Dr ALEKSANDAR BOŠKOVIĆ, Dr MILORAD BLAGOJEVIĆ, VOJISLAV VUJADINOVIĆ *Poljoprivredna tehnika*

A treću knjigu su pisali Dr MILAN MARTINOV (imam tu čast da mi predaje) i Dr DRAGAN MARKOVIĆ *Mašine i oruđa za obradu zemljišta, 1. deo* - ovde možete naći sve o plugovima.
 
Odg: Setvospremači

2mrid6d.jpg

Post je spojen: [time]недеља, 31. октобар 2010. 11:01:47 CDT[/time]
_________________________________________________
345obwj.jpg
 
Odg: Setvospremači

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9U3e_IHdD8A[/youtube]
"starobecejski"setvospremac radi u "novobecejskom"ataru! :D
 
Odg: Setvospremači

Interesu je me ima li koga da je upućen u cene ili da je skoro kupio nov spremač od recimo 4-4.5m.Kako se kreću cene i kojeg proizvođača bi izdvojili kao kvalitetnijeg ili najboljeg u smislu plaćeno-dobijeno.
 
Odg: Setvospremači

diklofen je napisao(la):
Interesu je me ima li koga da je upućen u cene ili da je skoro kupio nov spremač od recimo 4-4.5m.Kako se kreću cene i kojeg proizvođača bi izdvojili kao kvalitetnijeg ili najboljeg u smislu plaćeno-dobijeno.

Sto tako mali spremac za Renaulta? Kupi barem od 5 m jer ako kupis od 4 kasnije kad probas bice ti krivo sto si uzeo tako mali.

kod nas u selu jedan sa IMT 5106 vuce od 5 metara i mogu ti reci ide dosta lepo. Prvi prohod u 5 sporoj drugi put u 1 brzoj
 
Odg: Setvospremači

diklofen je napisao(la):
Interesu je me ima li koga da je upućen u cene ili da je skoro kupio nov spremač od recimo 4-4.5m.Kako se kreću cene i kojeg proizvođača bi izdvojili kao kvalitetnijeg ili najboljeg u smislu plaćeno-dobijeno.
Imam neke cene od IMT setvospremaca.U pitanju su 4,9 i 5,3 metra.Cene su od pre 2 meseca.Saljem ti na pp. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Pa gledam sve po selu koji sa rusima od 136ks imaju od 4,2 pa do 5 metara.Čak i sa novim takvim traktorima uzimaju 4.4 metra.Mislim da je bolje imati manji zahvat u zamenu za brže prohode i naravno rezervu snage.Računam da će iduće godine biti nekog povraćaja pa bih uzeo obavezno nov spremač i tanjiraču.
 
Nazad
Vrh