Setvospremači

Jesi ti Geci nekome ispostavio tvoj račun za ovaj posao?
 
Meni bravar trazio 350-400e za drugi red rotora pa sam ja uzeo staru trokrilnu drljacu pa skinuo rotore i namontirao na setvospremac
e55ef158673d11e8539d324e823531fa.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ovako sam ja isto kod mene uradio dok sam imao RAU setvospremac.
 
Ccc ceo spremac ne kosta toliko...pa tako nesto sam i ja trazio da uzmem ali nema nista sto mi odgovara.
 
Vidim na kp neki lik prodaje takve al su 2.2m.. Ne znam posto rade ovi iz temerina ili iz padine, sumnjam da su ispod 100e po metru
 
Takve valjke sam ja imao na Rau. Rade odlicno, i ako ih mozes kupiti za 120e to je dzabe. Imaju drvene lezajeve koje menjac na 100kj i gas.
 
Mogu da kažem da consum radi par ekselans. Jako sam zadovoljan kako ravna brazdu. Na relativno lošem oranju sada izgleda baš dobro. Na strnjištu je leja, a isto lošije oranje.
Bojao sam se da ne bude veliki zalogaj za traktor, ali nema problema, bas ide. Oseti kada nakupi na dasku ali ništa strašno. Mnogo bolji rotori nego žičani imt.
 
Consum je tezak pa u jednom prohodu od loseg oranja napravi ravno. Drugi prohod kada se tera plice vise sam zadovoljan bio sa Rau iz 80te nego sa Consumom iz 2019.
 
Rau je imao.najbolji sistem rotora. Sad imam.na spremacu imt rotore zicane, samo se nerviram kad ih vidim. Na Rau smo namestile plasticne lezajeve umesto drvenih islo dobro. Prodao ga na kraju za 550e, 4m.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Consum je tezak pa u jednom prohodu od loseg oranja napravi ravno. Drugi prohod kada se tera plice vise sam zadovoljan bio sa Rau iz 80te nego sa Consumom iz 2019
Pa rau je lakše namestiti tojest poplićiti dok kod consuma treba malo strpljenja, ja sam podesio opruge na rotorima tako da njih više nediram i samo na toplingu regulišem dubinu ali no.
 
Ја сам једне године од кума узимао Рау спремач од 2,5м да возим са Русом имао је један ротор и ону шпинглу као и на ИМТ спремачима.После сам купио Конзум од 2.9м и то је доста озбилјнији спремач у сваком смислу.
 
Ti rau sa jednim rotorom ako se vozi brzo hoće da skakuće (lak), nevidiš ti to po danu ali noću pod svetlima se lepo vide neravnine.
 
Nazad
Vrh