Setvospremači

Bojim se da Franquet prevazilazi sumu koju sam spreman da platim za germinator. Koliko sam video to je za zemlje gde nema mraza, gde je daleko teze spremiti parcelu.
 
@Montoya mislim da bi trebalo da bude i na sajtu Agromerkur Ada. Pa pogledaj kod njih kolikog zahvata moze da vuce 100ks.
 
Imas ovde za polugerminator. A kakva li je razlika izmedju polugerminatora i germinatora?
http://satex.rs/polu-germinator/

Kod germinatora svaka pojedinačna sekcija priključena je sa osnovnim ramom uz pomoć hidruličnog cilindra..Cilindri su spojeni u seriji čime se dobija jednak pritisak na svakoj sekciji. Na taj način različit nivo zemljišta reguliše protok ulja čime se postiže izjednačavanje težine rama na svim sekcijama,po principu spojenih sudova.Tu je njegova prednost u odnosu na klasičan setvospremač.Po meni ovi polugerminatori su više spremači razlika je dodat rotor napred i ravne opruge.
 
@radoslav78s nisam ja to pojma imao. Ja mislio da je germinator isto kao spremac samo da ima ispred rotor i da je teze od spremaca. A te cilindre nigde nisam video, mada me nisu ni zanimali nesto ti germinatori. Hvala na informaciji.
 
Agromerkurov od 3.5m vuce 105ks 12-14km/h za repu, kad treba dublje onda brzina ide oko 10km/h Malo je Agromerkur pretezak, a Vogel je prelagan. Svaki ima mane i prenosti.
 
Onda si Zdravko Colic. VogelNoot je skakavac od germinatora za Agromerkur. 3.5m koji ja teram u sezoni ima identicnu sasiju kao i 5m varijanta. Maxxum 125 ne moze da ga vuce brze od 10 brzine (10km/h na 1950rmp) prvi prohod u prolece.
 
Je l' može slika tog alata?

Ja sam imao ideju kako da napravim taj alat, al' nikako da je realizujem. Uvek bude neka žurba pa uz pomoć čekića, ponekad i pajsera i malo tehnike promeni se brzo. Uglavnom, lakše je staviti nego skinuti žicu...
Veoma prosto za napraviti a resava muke:ideja:
DSC_0128.jpg
[/URL][/IMG]

Mozda samo da je ova duga sipka duza za 15cm radi vece poluge

Zna li neko cije je proizvodnje ova moja igracka :osmeh:
image.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0069.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
Covek od kojeg sam ga kupio izgleda ga koristio kao podrivac jer je toliko podubio da su poiskakale zice na valjku pa je na kraju pukao nosac valjka na sredini. Nesto su kao povarili i ojacali ali mora se sve to pojacati ponovo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh