Setvospremači

Tako mi je večeras pokazao komšija. Samo što je on prvo zarezao spoljni prsten (koliko je dozvolilo kućište), pa ga sekačem razbio, pa onda svukao spoljni prsten, kuglice i kućište, pa onda ponovo zarezao unutrašnji prsten i opet i njega razbio sekačem. Izgleda da nema lakši način...
 
I naočare obavezno nosi kada sekačem razbijaš taj prsten od ležajeva.

- - - - - - - - - -

Dukej ajd slikaj taj ležaj na rotoru i pošalji mi na pp.
 
Tako mi je večeras pokazao komšija. Samo što je on prvo zarezao spoljni prsten (koliko je dozvolilo kućište), pa ga sekačem razbio, pa onda svukao spoljni prsten, kuglice i kućište, pa onda ponovo zarezao unutrašnji prsten i opet i njega razbio sekačem. Izgleda da nema lakši način...

To je dupli posao nema potrebe za tim.Sečeš istovremeno i spoljni i unutrašnji,od temperature sečenja puca unutrašnji prsten 100% nema potrebe da ga udaraš ni sa čim,on neće pući na dva dela nego dobije liniju celom dužinom a to je dovoljno da se skine bez muke.Tako sam ih skinuo na stotine.I zaboravio sam da napomenem,ako možeš koristi ploču za malu brusilicu koja je istrošena otrpilike nekih 30-40% jer tako ćeš moći lakše da priđeš ležaju a da nedodiruješ kućište.
 


Ovo je moj setvospremac.Original slovenac sa duplim rotorima. Hocu da skinem prednju osovinu da bih je obradio na strugu zbog kacenja na traktoru ( da ne bih menjao traktor ,tek sam ga kupio ). Da li je to neko radio i na koji nacin ?
Hvala
 
Kako se menjaju zice na rotoru setvospremaca, prosle godine mi je dosta popucalo pa bi trebao da menjam, da li postoje leve i desne... Jel ima neka caka kod menjanja... I kod koga uzeti iste da opet traju bar 30 godina::pomoc:;

Postoji caka a uz pravi alat zacas se ubace nove žice.
Postoje lijeve i desne mada se se to moze lako prepraviti.
Ja uzeo pola pola i 15 kom namontirao za pola sata ;)
Za kvalitet svejedno. U Rumi onaj iz Plamena mi tražio uzorak jer kao ima preko 20 vrsta (dužina)
Na drugom štandu uzmem 100 din komad.
Obavezno rukavice pri montazi jer moze da iskoci pri montazi zica
Ubacuje se jedan kraj u leziste a drugi malo iskosis i viljuskom ga nategnes da se uklopi u leziste
Viljuska je pravljeni alat od tri komada rebrastog zeljeza
Mislim na zice prema vani okrenuti krajevi a one druge su bas lake za montirati
 
Poslednja izmena:
Je l' može slika tog alata?

Ja sam imao ideju kako da napravim taj alat, al' nikako da je realizujem. Uvek bude neka žurba pa uz pomoć čekića, ponekad i pajsera i malo tehnike promeni se brzo. Uglavnom, lakše je staviti nego skinuti žicu...
 
Od 2,2 do 2,9 m u zavisnosti od osobine zemlje - koliko je tesko za obradu... Neki kazu da je 2,5 neki optimum... Ali 558 je 558 :osmeh:
 
Bilo koji, samo da su moticice na cca 5cm i da ima napred tezak valjak. Sirinu biras spram traktora koji posedujes.
 
Je l' može slika tog alata?

Ja sam imao ideju kako da napravim taj alat, al' nikako da je realizujem. Uvek bude neka žurba pa
uz pomoć čekića, ponekad i pajsera i malo tehnike promeni se brzo. Uglavnom, lakše je staviti nego skinuti žicu...
Biće slika naravno čim prebacim u komp posto satelefona jedva uspjem citati forum a postavljanje sika nema sanse
 
Nazad
Vrh