Setvospremači

Odg: Setvospremači

phoenixfendt je napisao(la):
kolko znam lala iz banata ima rus 820 (moj foton je 85ks sto je za 5 ks snaziniji od 820) i ako je tamo zemlja laka za obradu i ako nepreteruje sa brzinim moze rus vuci taj spremac sa pacijim nogama ali ne dublje od 10 cm :cao:...mislim mogao bi i ja da stavim na moj pacje noge ali tada nebi mogao da idem tako brzo i trosio bi vise goriva...sa kopljama i brziom od 12 km/h trosim svega 2,5 do 3 litra po jutru ili 5 lit po hektaru...samo me zanima kolko rus trosi :bravo:
Pa ti stalno pricas kako Foton vuce 3.2 ko od sale! Zasto je cudno sto ja sa MTZ-om vucem isto toliko ko od sale?Zasto bi za rusa 2.9 bilo plafon ako sam 2.9 vukao sa IMT 560? Sto se brzine tice, prvi prohod 10-12 km/h, drugi moze do 15 gde je laksa zemlja. Naravno da u ritu ne moze 15 km/h. Zato sam napisao 10-15. Ja izuzetno vodim racuna o opterecenju traktora, i ne dam da mi nikad zadimi. Trosi oko 4 l po lancu, jbg ipak je to rus. Rus je 820 eurolux i tezak je 4300 kg i ima 82+3 ks, tj isto ko i tvoj Foton. Vlasnici ruseva to mogu da potvrde. Koliko ja znam bitna je vucna sila a ne snaga motora. Vucna sila je direktno srazmerna masi. Moj burazer ima takvog Fotona ko tvoj i vuce spremac isti kao moj i isto sa pacijim nogama. Kod nas u polju je dosta laka zemlja i imas ljudi koji sa Rusom 820 ili 920 vuku i 3.6m bez problema ali max 10 km/h. A zasto bih uposte isao dublje od 10 cm ako sejem kukuruz na 7? Za one koji imaju rusa to je sedma i osma brzina u kornjaci.
 
Odg: Setvospremači

feniks malo lagi,meni je nerealno da trosi 2.5l,da od sale vuce 3.2,a onda kasnije prica o dizanju krila...
da ga ladno vuce sto bi mudizaokrila i izmisljao toplu vodu :sta:
i moj 560 je vukao 2.9(samo par njiva odradio) jeste da mu je bilotesko,ali ide
 
Odg: Setvospremači

IMT-ovi setvospremači (licenca KONGSKILDE) nemaju fiksnu kupu (piramidu), već je ona klateća i zajedno sa oprugom i sistemom poluga čini nekakav stabilizator dubine rada koji služi da obezbedi da setvospremač radi na konstantnoj dubini nezavisno od konfiguracije terena.
Ali ta "klateca piramida" ima svoj maximalni "hod" pa ipak mose da se sa njom nasloni preko toplinka da u polozaju kad je oslonjen spremac na valjke stoji vodoravno! i onda mozes da spustas poluge hidraulike koliko hoces spremac nece ici dublje jer mu valjci nedozvoljavaju! A istovremeno dobijes vecu silu pritiska valjaka na tlo pa posteljica bude lepse sabijena!
 
Odg: Setvospremači

Moguće da je tako, nisam to nikad isprobao jer mi toplink nije dovoljno dugačak za max hod klateće piramide :D .
Sa valjkom sam mogao da držim samo zadnji kraj stevospremača na određenoj dubini dok mi se prednji zabijao i nikako nisam mogao sa toplinkom da podignem prednji kraj i tako izravnam setvospremač (moguće zbog nedovoljno dugog toplinka - imam onaj što fabrički dolazi sa IMT-om 560). Tek kad sam prokužio da sa onim malim klinčićem preko lanca nategnem oprugu setvospremač mi ide savršeno ravno bez obzira koliko je valjak spušten da bolje sabija zemlju.
 
Odg: Setvospremači

Ja ne vidim razlog zasto bi bio problem da rus vuce 3.2 m setvospremac, kad kod mene vuce 3.7 m i nije mu uopste tesko. Dok je bio nov vukao je u 7 brzini a sad posto mu motor vise nije tako jak vuce u 6 brzini.

Nije mi uopste jasno zasto se zezati sa rusem i 2.9 ili 3.2 kada izuzetno dobro vuce 3.7

Kod nas je jako teska zemlja pa tockovi skoro nista ne upadaju u zemlju, pa je moguce da zbog toga moze da vuce veci setvospremac ? ? ?
 
Odg: Setvospremači

upravo tako kad traktor manje propada moze vuci veci spremac ali ima veci otpor medjutim u peskovitim i laksim zemljama traktor vise propada a setvospremac ima manji otpor i lakse se vuce...ja bi po idealin uslovima ko sto je naprimer sada mogao vuci setvospremac od 3.6 bez problema ali mu je 3.2 dosta jos ako stavim pacje sape bice mu tesko ali sa traktorom preko 90 ks nece biti ima da se igra sa njim u bilo kojoj zemlji :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Pogodio si Cici! U meksoj zemlji bi tvoj rus umro sa 3.7! Kod nas sa rusima svi vuku 2.9! To je plafon!
 
Odg: Setvospremači

Kod mene imt 560 moze da vuce 3.2m Ne znam koja je brzina u pitanju , ali je solidno uradjeno!

@LAla iz Banata
Sta ti znaci to za MTZ 820 82+3 Ks?
 
Odg: Setvospremači

Model motora D-243
Marka MMZ (Minski motorni zavod)
Tip 4-voro cilindričan, redni s prirodnim
usisavanjem
Taktnost 4-voro taktni
Sistem za ubrizgavanje goriva direktno ubrizgavanje
Stepen kompresije 16:1
Prečnik cilindra 110 mm (4,33")
Hod klipa 125 mm (4,92")
Radna zapremina 4,75 l
Redosled rada 1 - 3 - 4 - 2
Sistem za hlađenje vodeni
Nominalni broj obrtaja 2200 o/min
Maksimalni broj obrtaja 2380 o/min
Minimalni broj obrtaja 600 o/min
Nominalna snaga 82(+4) KS ili 60(+3.5) kW pri 2200 o/min (2380 o/min)
Maksimalni obrtni moment 290,4 Nm

On oslobadja 60 kW pri 2200 o/min, a pri 2380 o/min 63.5 kW, tj. 86 KS. Proverena informacija - radjena ispitivanja na poljoprivrednom fakultetu.
 
Odg: Setvospremači

Svi imaju svoje sisteme i svoju zemlju.Moja je demagogija ne carati duboko u zemlju[sem kad sadim vocku],izravnati i to je to.Gledao sam u selu kako ljudi muce i sebe i masinu i zemlju,ali kad se dokazuje i pokazuje prinos uvek im neki ... zasmetao.Koristim u Sirigu setvospremac 2.2m izmedju krajnjih motika sa dva rotora koga vuce 539.U prolece posle drljanja[jednog] bez i malo prterivanja ferdza bi mogao ovde vuci i veci cpremac prvom brz.Vec sam nekolicini ljudi prakticno pokazao tu svoju demagogiju koja sada vise nije demagogija.Da,tockovi mi sluze da ne stoji na zemlji.Na ovom terenu ovako moze.
 
Odg: Setvospremači

Danas sam bio da pripremim zemlju za setvu sirka i sa setvospremacem i na dubini oko 8cm sam postigao neverovatnu brzinu od 25km/h :D bilo je bas cool nisam ni setvospremac video od zemlje i prasine :cao: a rezultat je fantastican :ppozdrav: samo nisam imao kameru da snimim ali ok
 
Odg: Setvospremači

cekali smo kisu pa sam sada spremio zemlju i direktno smo u takvu malo vlaznu zemlju sejali americki sirak da bi imao vlage da nikne a sirak nece u suvo zemljiste mora se istog dana i spremati i sejati
a to sto kazes da kasnim nije tacno ja ako hocu mogu za jedan dan da spremim 30 jutara zemlje ali za ovu sezonu je sve gotovo :D
 
Odg: Setvospremači

pa palo je samo 5 litara kise po kvadratu i nakvasio se samo gornji sloj zemlje ali u drugom prohodu se vec prasilo i isao sam brzinom preko 25km/h ali rezultat je bio fantasctican :D ::svaka cast::
 
Odg: Setvospremači

phoenixfendt je napisao(la):
postigao neverovatnu brzinu od 25km/h

Ma daj, pa baš me zanima koliko dugo će ti trajat taj kinez :udri: i sjetvospremač :udri: A i nekako sumljam da si išao 25, pa toliko mi 533 jedva ide po asfaltu... Izgleda da sam imao krivo mišljenje o tebi, pa brate tako se neradi ni sa strojem od firme, a kamoli sa svojim ::lose::

btw, jel znaš koji auto ide najbrže po makadamu(zemljanoj cesti)?


Službeni!!
 
Odg: Setvospremači

ako je na oranje palo kise znaci da ne bi trebalo da bude nigde prasine jer je kisa nakvasila spoljnji deo brazde a unutrasnjost ima vlage u sebi
 
Odg: Setvospremači

::svaka cast:: NA..

nego, nisu mi jasne te njegove brzine rada, sad je naveo i preko 25km/h. Znaš i sam koliko je to brzo, a tek po polju :haha: :haha: Pa moraš ispast iz traktora kroz rupu od pedala kočnica koliko to mora skakat:nono: Ja kad radim, volim da radim, uživam u tome, hoću da napravim posao kako treba ali i da mi stroj što duže traje :cao:

Ipak sam bio u pravu, dosadio mu je kinez... pa sad više nezna kako bi radio...
 
Nazad
Vrh