Setvospremači

Koliko na vasim setvospremacima ima S opruga po metru zahvata? 10? Razmisljam da pravim sspremac,pa se preracunavam...
 
Ja ga uvek teram drugom i mislim da bi sigurno kod mene išao dobro
U susednom selu je čovek dodao još 6-7 s opruga na imt 2.9 i 577 ga vuče bez problema drugom

I sta je dobio s tim , da se zagusuje, ima takvih i ovdije i kad im odvali ili iskrivi flah na kojem su naslagali vise moticica onda skidaju taj visak, da bi "pravilno" dodali vise mora biti duzi ram, da moze da propusti ostatke nezaorane kukuruzovine ili slicno. Osim ako vozite polako ali onda ima malo efekta pogotovo na tezoj zemlji, sto brze to bolje sitni, takodje svakakve gluposti od duplih valjaka stavljaju, ako su valjci dobro napravljeni , moze brzo da ide i valjci se ne zagusuju.

Ovdje kod mene koliko sam ja upoznat to je najtezi posao koji se radi sa traktorima, zbog brzine , ja vozim sa zetorom u 3 gas do poda , ima sa 82 voze 2 ili 2,2m jos puno brze, 105ks voze 2,9m i to je posao , 560 sa takvim mili po njivi.
 
Ovdje kod mene koliko sam ja upoznat to je najtezi posao koji se radi sa traktorima, zbog brzine , ja vozim sa zetorom u 3 gas do poda , ima sa 82 voze 2 ili 2,2m jos puno brze, 105ks voze 2,9m i to je posao , 560 sa takvim mili po njivi.

Slazem se sa vama, sve to zavisi od zemlje a bogami i od toga koliko setvospremac ide u zemlju i da li stoji ravno u njivi. Poznajem dosta ljudi koji kad setvosprema produzi topling i onda prvi red opruga nista ne radi veliko dok poslesnji ide malo dublje i spremi se solidno, a traktor dosta lakse vuce.
 
Moze to i redje malo,po meni su bitniji dupli rotori oni odrade dobar deo posla,a daska fino poravna,ali takodje dosta optereti traktor.

Pa i dupli rotori rade bolje kod vece brzine jer prvi podizu masu u zrak, zato je vazno kako su napravljeni da se ne zagusuju.

- - - - - - - - - -

Slazem se sa vama, sve to zavisi od zemlje a bogami i od toga koliko setvospremac ide u zemlju i da li stoji ravno u njivi. Poznajem dosta ljudi koji kad setvosprema produzi topling i onda prvi red opruga nista ne radi veliko dok poslesnji ide malo dublje i spremi se solidno, a traktor dosta lakse vuce.


Sve zavisi od zemlje i koliko je izmrzla zimi , ako je kisovito i zemlja sabijena mislim da pravilno vucenje treba da bolji rezultat.
 
Moze to i redje malo,po meni su bitniji dupli rotori oni odrade dobar deo posla,a daska fino poravna,ali takodje dosta optereti traktor.

Necu staviti vise od deset,a ne manje od devet.To cu videti kako cu uklopiti,pa prema tome i odrediti broj opruga. Dva reda rotora ce biti sigurno,(njih sam vec pravio za drljacu,pa mi nece biti problem napraviti ih opet) samo razgledam kako ih zakaciti najjednostavnije,a da bude sigurno i jako...
 
Necu staviti vise od deset,a ne manje od 9.To cu videti kako cu uklopiti,pa prema tome i odrediti broj opruga. Dva reda rotora ce biti sigurno,(njih sam vec pravio za drljacu,pa mi nece biti problem napraviti ih opet) samo razgledam kako ih zakaciti najjednostavnije,a da bude sigurno i jako...

Najbolje ti je provjereni dizaj skinuti 1:1 i ne moras puno da razmisljas.
 
Da li su ove dve vrste rotora samo stvar ukusa ili ima razlike u radu?

14pspj.jpg


sq5qon.jpg
 
Nazad
Vrh