Setvospremači

Zato sam i tako pisao "spremač" .....ali suštinsko pitanje je još otvoren.....kvalitet obrade naspram ovih sa s oprugama....
Nisam koristio drljacu sa takvim klinovima ali,bih rekao da se ne moze porediti sa s oprugama.Setvospremac se moze porediti sa germinatorom nikako drljacom.Moje misljenje mada javice se neko iskusniji da odgovori.
 
Koliko je meni poznato ovo se kod nas zove "Rau kombi" i na određenim tipovima zemljišta uradi isto ako ne i bolje os setvospremača sa "S" oprugama.
 
mityoo posto vidim da si iz Ade...koliko ja znam kod nas je zemljiste laksi i peskovitiji nego recimo napr izmedju Sente i Ade pored glavnog puta...pretpostavljam da si mislio na takva zemljista?
 
I meni se cini, da je to Rau kombi. Video sam u radu u Senti; priprema za detelinu, i za secernu repu. Mislim da nema premca sto se tice pripreme za te kulture.
 
U zadnjih nekoliko godina sam ratario,pre toga bilo je i povrtarstva a najverovatnije bice od sledece godine opet i mislio sam da bi trebalo da potrazim nesto sto bi odradio kvalitetniju pripremu od mog spremaca iz kucne radinosti sa jednim rotorom...razmislio sam i tome da nekako unapredim svoj ali videcu jos....u nasoj okolini ovakvog rau kombija i nisam nesto puno vidjao ali kao da mi je to u secanju da su dobri u pripremi...
 
Baš naprotiv, mislim da je za lakša zemljišta bolji setvospremač sa "S" oprugama, a da je rau kombi bolji za obradu teških tipova zemljišta (crna ritska zemlja) jer ne izvlači grudve na površinu...
 
Koliko im se krece cena ali neka realna ?
spremac.jpg
 
sve te sjetvospremače što gledam izgledaju dosta slabi......moj je 1,8m a puno jače je napravljen.....ima 18 opruga, dva valjka, jedan većeg promjera, drugi manji i dasku za ravnanje, imtu 533 puna kapa sa 1 brzom na 2000 obrtaja, ako uzmem traktor od 60ks, on bi ga trebao vući ko od šale, i nešto brže od fergusona.....


 
Ја сам мој 2,9 конскилде летос порадао за 700 евра, да је којим случајем имао два реда ротора био би искупљи. Био је у врло добром стању, човек када га је видео одмах га је купио, није се цењкао...кад се погледа то и није неки новац, а многима је и то скупо...

Да додам још и ово, много су цењенији они стари прављени за време СФРЈ, јер је материјал тада био много квалитетнији него они рађени касније за време СРЈ. Мој је био из 1987. године, са данским опругама, ни једна није никада пукла, а терали смо га и у укруг, по путевима када смо сређивали увратине...за не веровати је је шта је све издржао....
 
Poslednja izmena:
Galicije83 milsim da mu je i rama Danska ispravi me ako grešim a takav kao tvoj je večit:osmeh:
 
Rama nije svima danska, samo prvih par godina je danska rama, baš jedan takav sam remontovao sad nedavno, nije rama ništa kvalitetnija od naše, deformacije i pucanja su bila istog obima i na istim mestima, nema razlike.
 
Sve zavisi kod kakvog je gazde bio i u kakvom tipu zemljišta je radio.Prodat je jedan ram 2.9m bez opruga i ne kompletnim valjkom za 200 e.
 
Rama nije svima danska, samo prvih par godina je danska rama, baš jedan takav sam remontovao sad nedavno, nije rama ništa kvalitetnija od naše, deformacije i pucanja su bila istog obima i na istim mestima, nema razlike.

Jeste kvalitetnija ima moj rođak takav spremač od 3,7m Danska rama i oruge i to ne može da se poredi sa Satex spremačima jer imam vaš spremač i ne pričam napamet.
 
Jeste kvalitetnija ima moj rođak takav spremač od 3,7m Danska rama i oruge i to ne može da se poredi sa Satex spremačima jer imam vaš spremač i ne pričam napamet.

Ja nisam ni poredio sa malom privredom, bilo je poređenje šasije spremača iz danske spram šasije rađene u IMT fop-u.
Satex nije "moj" spremač, ja sam samo radio u Satex-u jedno vreme.
 
Nazad
Vrh