Setvospremači

Nisam nikad radio u neoranom mislim da nebi islo.Barem da se uradi sa podrivacem ili gruberom onda sa ovim tada bi bilo sasvim korektno

- - - - - - - - - -

Jedan brz odgovor mi treba sta mislite o ovom setvospremacu vukao bi ga sa T40 radna sirina je 2.30 nema paker nema dasku.Ima metalne dubinske tockove sto mi je iskreno i bolje.Ima gvint za podesavanje ugla moticica.To nisam video ovde u mom kraju.Gledao sam ga izgleda dosta jak to je neki stari kov uvezen skoro.Izgleda prejao za tu sirinu.Imam paker kuci tako da nije mi za njega a dasku nebi ni stavljao.Dao bi ga za 400 evradi
http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-10937954-1.htm
 
Koju sirinu sjetvospremaca bi preporucili za tafe 42 i zetora 3320? Da napomenem sa 2 reda valjaka.
 
Slika kada sam kupio valjke
897.jpg
[/IMG]
Posle remonta
926.jpg
[/IMG]
Na spremacu mi ostalo jos da napravim lakse sklapanje i verovatno cu napraviti ovako kao na drljaci cekrk sa sajlom 2000din
928.jpg
[/IMG]
 
pogledajte raspored i gustinu s opruga-nesto mi se cini retko,ili oko vara?
Nikola sta po tebi bolje radi na vasoj zemlji,drljaca ili spremac?i kako praktikujes rad sa obe masine,da li kombinujes na istoj njivi?
 
Grunt,probaj i budi bez brige,ja tako radim godinama,spremac kao nikolin u martu bacim ureju i spremim(15 do 30 dana pre setve) i pred samu setvu sa drljacom(4 krila sa rotorima). to mi se pokazalo i u 2012 g. kao idealno resenje za cuvanje vlage u zemlji(rod je bio oko 3.5 do 3.8 po kj.)
 
Grunt,probaj i budi bez brige,ja tako radim godinama,spremac kao nikolin u martu bacim ureju i spremim(15 do 30 dana pre setve) i pred samu setvu sa drljacom(4 krila sa rotorima). to mi se pokazalo i u 2012 g. kao idealno resenje za cuvanje vlage u zemlji(rod je bio oko 3.5 do 3.8 po kj.)
Sta dobijas sa tim sto ides drljacom pred samu setvu. Ako je njiva ravna i cista samo dzabe dizes vlagu.
 
Ne razumem kako da stavim opruge od spremaca umesto nozeva onda to nebi bilo rotirajuce tj bio bi obican setvospremac.Ova masina nije preteska za vucu ide rus u 3 brzini u prvom prelazu a u 4 brzini ako idem negde dvaput gde sam morao da sastavim redove isao sam u 4 brzini bez problema.Imam neku viziju da bi setvospremac uz ojacanje sasije mogao iza ove masine da se zakaci islo bi teze ili pak posto pravicu do jeseni prednji hudraulik da ovo ravna brazdu a spremac odpozadi da teram.


Kako da kucam u you tube-u da vdim kako radi ova masina
 

@ nsnidza Evo ti ovaj snimak, kod nas jos nisam video na youtubu da je izbacivao neko.
Inače vredna spravica, u mom selu doterao jean deda iz Francuske i radio sa njom, oduševljen sam.
Prosle godine prodao za neke smesne pare inace, ja se ustručavao da ga pitam i ode.
a imao sam ideju da spakujem mesto trećeg reda opruga a rm od motičaste drljače iskoristim za tešku drljaču.
 
Nazad
Vrh