Setvospremači

Meni su poslali brzom postom prosle godine, samo sam rekao da je IMT spremac znaju oni broj, uostalom i nemaju vise vrsta guma
 
Bio sam danas kod prijatelja i zateknem ga kako farba setvospremač. Kupio je početkom godine 2 na licitaciji pa napravio jedan od 4,5 m. Još da se farba osuši i može u njivu :)

dybevyny.jpg
 
Da li je za gumu 18.4 dovoljan jedan,ili je bolje po dva podizaca iza svakog tocka?pretpostavljam da bi trebali biti malo nize postavljeni od s opruga,da bi radili posao za koji su predvidjeni?
 
Potreban mi je savet,procitao sam skoro celu temu,treba da kupim setvospremac,doneo sam odluku da to bude 2.9 prema procitanom i prema savetima proizvodjaca i nosice ga imt 585. Raspitao sam se i za cene. Ono sto nisam nasao jeste sta je bolje s jednim redom rotora ili sa dva? Par njih sto sam pitao(proizvodjaci) kazu da je bolje s jednim zbog veceg pritiska rotora na zemlju i boljeg sitnjenja,u sta ja sumnjam. Ako neko ima neki predlog umesto setvospremaca sta kupiti,nek predlozi. Probao sam malo prosle godine spremati sa setvospremacom,ali nije imao rotore i daleko bolje je to bilo nego sa tanjiracom.
 
Nazad
Vrh