Setvospremači

Sincic se upecao u rotor prstima do ga je vrteo,pa tata doskocio problemu...
 
Gospodine @Damir78,
da li ste Vi pročitali ovu temu pa ste postavili ovo pitanje ili samo postvite pitanje i čekate odgovor od članova?
 
To je pravio verovatno Sanji sa foruma. Sa Vogel Noot ima samo zajednicki natpis, pritom to je kaznjivo stavljati tudj logo.
 
Clan Dagan Kovacev je odgovorio 3.2,ali ga moram demantovati..imam koskilde 3.7 sa upravo tih 14polja,sve je original fabricko na njemu..pozdrav
Ja sam mislio na ovakva polja. 6,1m 26polja, jos 2polja =6,6m
big_img20140220093936-1392886288.jpg
 
Jel pravio ko setvospremac od 2.5 metra i koliko je realno ustedeti para.Isplati li se ?

- - - - - - - - - -

Evo moja rotalica danas poravnala njivu za izvlacenje cisterni sa osokom pilecom.Pa posle osoke ide setvospremac i ceka se sejanje kukuruza
10p909c.jpg

Pj8uE08.jpg
 
Jel pravio ko setvospremac od 2.5 metra i koliko je realno ustedeti para.Isplati li se ?

- - - - - - - - - -

Evo moja rotalica danas poravnala njivu za izvlacenje cisterni sa osokom pilecom.Pa posle osoke ide setvospremac i ceka se sejanje kukuruza
10p909c.jpg

Pj8uE08.jpg
a čemu služi ovaj vint na zadnjem kraju šta se sa njim podešava,ili je to zaostalo od neke druge mašine?
 
Pa rotor imam ali sam ga proletos skinuo u prolecnoj brazdi bilo je tvrdo a posto je lose odradjeno kacenje tj on je fiksan nije potisnut oprugom pa hoce da se vozi cela masina na njemu kad je grudevito.Tako da je prvo otkinut pa posle skinut.Pokazalo se dobro za jesenju brazdu i bez njega.
 
Ovi ježevi su postavljeni u X kao kod nošene X tanjirače?A kako bi bilo da si umesto ovih noževa postavio opruge od spremača ili još bolje one od germinatora ravne?
inače odlično obavljen posao
 
Ne razumem kako da stavim opruge od spremaca umesto nozeva onda to nebi bilo rotirajuce tj bio bi obican setvospremac.Ova masina nije preteska za vucu ide rus u 3 brzini u prvom prelazu a u 4 brzini ako idem negde dvaput gde sam morao da sastavim redove isao sam u 4 brzini bez problema.Imam neku viziju da bi setvospremac uz ojacanje sasije mogao iza ove masine da se zakaci islo bi teze ili pak posto pravicu do jeseni prednji hudraulik da ovo ravna brazdu a spremac odpozadi da teram.
 
Aha moja greska izvini.Pa to sam ja stavljao da samo razbije brazdu posle rotori mnogo lepse odrade.Bas zbog prolecne brazde sam i stavio te nozeve a ne opruge neznam kako bi se ponasale opruge u njivi koja nije orana 30 godina kao ova sa slike to je bila livada ali prvo je bila smiljka deset godina pa posle ljulj sam nikao i tako je islo 30 godina ja sam je u decembru razorao i pisao sam da sam plug polomio e to je ta njiva.Ali naravno olaksavajuca okolnost je sto je bilo mraza da sam je sada poorao nebi bilo srece.Sa ovom masinom ja naravno idem u brazdu ne u tanjirano pa mi se opruge cine slabe.Iskrive se i ovi nozevi a kamol i opruge
 
Nazad
Vrh