Setvospremači

@sanji

ja sam oduševljen dizajnom i završnom obradom ovih setvospremača. Jedina zamerka je to što lepiš tudje nalepnice.
 
Ima li neko iskustva sa ovakvim setvospremacem? umesto rotora ima samo opruge
2qi72wm.jpg
 
Nemam ja nijednu brazdu svoje šta da zatvaram,sve je rađeno gruberom,tu po meni zaista nema potrebe niti dvaput raditi,niti jurcati,to je još JAKO mokro,oranja imam da zatvaram uslužno,ali još mi se nekreće,u ponedeljak krećemo ponovo trovati miševe i valjati pšenice ako nebude kiše,pa da malo kembridž zbuni veštak bačen na pšenicu
 
Juče probao sa MTZ820 standard da vučem huđikov setvospremač 3,60m sklopivi i lepo ide jedino je malo težak za nositi.Interesuje me dal je neko radio u toj kombinaciji više godina i kakva su njihova iskustva, najviše me interesuje kako to traktor podnosi i dal je imao kakvih kvarova (prvenstveno hidraulik i poluge za nošenje).
 
Pocerina dok sam imao 560 vukao sam rau 2,80m sa jednim rotorom (10 godina) i to mu je maksimum, prvo gaženje prvom a drugo može i drugom brzinom i kod nas mahom u toj kombinaciji rade ljudi koji imaju 560.
 
Ja planiram da uzmem 2.5 sa 2 reda rotora, mislim da mu nece biti problem... prosle godine sam vukao 2.2 i skoro da je trecom mogao da ga vuce... Kod mene ima i brda, ali mi zemlja nije puno teska za obradu...
 
Imam isto iskustvo kao i @RatkoPa. Kad ubacim u drugu, traktor pocne da se gusi i gasi. Na setvospremacu imam jedan red rotora, dasku, i kopljaste moticice.
 
Nazad
Vrh