Servisiranje traktora

577

Član
Učlanjen(a)
29 Okt 2011
Poruka
3.153
Nerazumijem šta bi trebalo curati to je kod mene dosta dobro stanje.Jedino je moguće da su ležaji na spojničkim dobili od balirke nakon 14 sezona baliranja,WELGER 41 je u pitanju.

Oni dobiju malo bar je kod mene bilo i malo je i zajelo gdje ide spojnicka.

MIŠO 272

Član
Učlanjen(a)
23 Avg 2014
Poruka
579
Traktor je rastavljen razlog lupkanja je ležaj spojničke kardana.Dobio je i ležaj na donjoj osovini pogona kardana i pumpe. U Ponedeljak će biti slika nije još mjenjač u djelovima.

MIŠO 272

Član
Učlanjen(a)
23 Avg 2014
Poruka
579
Napravljen 533 zamjenjeno.:kardanska lamela razbijeni kroneri zbog nje je najviše čekičao,ležaji kardanske spojničke,semerinzi,ležaj na donjem snopu,ležaj vratila kardana,semering,druk ležaj,piksovan volan ,semerinzi volana,kuglice i matice na osovini volana,ležaji vanjski na poluosovinama i ulje u transmisiji.

eDGe

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2017
Poruka
1.148
Zna li neko na koliko se steze glava i steluju ventili na perkins s 46 sa turbinom? imam na tg 110

dejan 351

Zaslužan član
Učlanjen(a)
18 Dec 2010
Poruka
4.444
Možda je ovo prava tema u vezi anlasera ...Da li je neko remontovao / ubrzavao kod IBM Marković anlaser (533), tj. staro za novo ?Gledam na sajtu traži 80 e za remontovan,a uslov je da mu pošalješ stari, ako ne cena se povećava za 50e.Da li je neko ovde na forumu sarađivao sa njima ? Hvala unapred.

milos bota

Član
Učlanjen(a)
1 Sep 2009
Poruka
2.353
ja sam prošle godine slao na remont dva komada ,nije loše odradio samo sam dugo čeko da pošalje

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
7.254
Dejane meni je nakon pola godine (možda i više,ne sećam se) jedva vratio pare (zahvaljujući dva člana foruma) i vratio mi rasturen anlaser! Izvadio je tri kilograma delova iz njega i zamenio je sve što se iole malo moglo upotrebiti za totalno neupotrebljive delove. Beži od njega i njegovih anlasera što dalje!

Vrh