Sejanje soje sejalicom Panonija Becker

Dihtunge sam sad mijenjao tj ja ih pravio od klingerita te sto kazes sto da idu ispod kutije i ispod dizne zajedno, i pravio sam i izmedju dizne i nosaca crijeva dihtung i mijenjao rascijepke na poklopcima bile stare razjedene stavio nova crijeva i probao sam i radi lijepo na mijestu a vidjecemo sta ce biti na dijelu, a sto se tice pritiska, u mene je bas onakav sat kao sto je na slici do 60 milibara ima podioke, a radim od 10 do 12 mbara posto sam tako i cuo da treba da radi i sijala je prosle godine nemogu se pozalit, jedino mi je na kraju sezone pukao jedna preckica na vrhu dizne pa je znalo malo zezat al sam i to rijesio, sijem sa 539 i ako je dobro uredjena njiva isao sam i 2 direkt a ako je losije pripremljena i mala njiva onda prva i langzam...
 
@Lucky jeste videli da je okrenuo sobu naopacke ili pricate onako? To je prakticno ne.oguca misija.
@Pandur ako su nove dizne duze onda se one izdig u gore,ima alatka koja sluzi za merenje udaljenosti sobe od ploce.
 
@Lucky jeste videli da je okrenuo sobu naopacke ili pricate onako? To je prakticno ne.oguca misija.
@Pandur ako su nove dizne duze onda se one izdig u gore,ima alatka koja sluzi za merenje udaljenosti sobe od ploce.
To mi je rekao i jedan kolega koji ima panonija bekericu, na njima su i dosle plasticne dizne i ide gumeni dihtung ispod dizne tako da je rastavi vise nego obicni dihtung, ja kad sam skinuo prvi dihtung sa kovice od sjemena bio je zig bekera znaci bio je original njegov ali nije gumeni, a u mene dva sarafa drze dizne a u njega imaju zakacke umijesto sarafa.
 
@Lucky jeste videli da je okrenuo sobu naopacke ili pricate onako? To je prakticno ne.oguca misija.
@Pandur ako su nove dizne duze onda se one izdig u gore,ima alatka koja sluzi za merenje udaljenosti sobe od ploce.

Nort, ljudska glupst je bezgranicna, ja mu nabavio nove dizne kad sam kupovao i meni. Ne znam ko je skidao stare na masini ali on nije sigurno posto me zove par minuta posle okrenuo diznu naopako i stavio u crevo vrh kaze nesto tesko se namesta a ja mu lepo nudio uputstvo da prostudira. Zbog takvih ljudi ta masina je izasla na los glas.
 
@Grunt i dalje mislim da je u nekim stvarima pojam za OLTa. Na njoj imas sobu,2 gumena zaptivaca i to je to,na oltu nema sta nema...

- - - - - - - - - -

Soba udje 2/3 kad se kontra okrene i stvarno mi nije jasno kako je taj lik uspeo da prikopca...
 
@Grunt i dalje mislim da je u nekim stvarima pojam za OLTa. Na njoj imas sobu,2 gumena zaptivaca i to je to,na oltu nema sta nema...

- - - - - - - - - -

Soba udje 2/3 kad se kontra okrene i stvarno mi nije jasno kako je taj lik uspeo da prikopca...

Ma naopako okrenuo nije je stavio u kuciste prema ploci vec nagurao gore u crevo. Tada mi je bilo jasno da u zivotu nije skidao to sam.
 
Imao sam jednu nemam više
Posejao sam puno soje s tom bekericom,prilično se dan oduži kad voziš od jutra do mraka 4km/h
Kupio sam nodet i rešio sve probleme...
Pocerina,mogu ako i traktoru prilagodiš trag točkova da ne gazi red
 
E to je ko se nije nasejao soje sa Becericom taj ne zna sta je muka imt 560 3 spora i udri u stvari ne znas gde udaras kad danima sejes,i kod mene ce sledece prolece Agria da stupi na scenu,a da ne pricam ako slucajno neko dodje da mu usluzno sejemo a ploce od soje a treba sejati kukuruz ili obrnuto jednostavno prijatelju snadji se.
 
Nazad
Vrh