Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Gde se to nalazi? Hvala na odgovoru
Ovo zaokruzeno
5647fc317a40c8ca1dffff688439f584.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Trazi dobru pripremu, tj da nema puno zetvenih ostataka ako sejes na suncokretistu. Bolje pogledaj neku sejalicu gde su rezervni delovi pristupačniji.
 
Jel ima neko sliku video sam negde da je bilo dve game sastavljene u jednu… imam ideju da to uradim… jel ima neko predlog kako ih ojacati? Mislio sam na 4 mesta popreko sastaviti… dole gredu od spartaca i dve ili dva para kosih upora.
 
Ne bih rekao bas da ce u leniju posejati, njoj je veliki plus valjak za grudve ako je losija priprema i veliki sanduk za seme.. baterije mislim da nisu bas toliko mocne.
 
Ja sam sa mojom probao, useje taman dovoljno da nikne bez problema!Baterije jesu moćne ali samo pod uslovom da su diskovi dobri i da nisu potrošeni.
 
U meko sojište može da poseje bez ikakvih problema veruj mi.E sad retko se desi da bude meko plus što kod nas i nema sojišta. 😂
 
Ostalo nam je da ovršemo još ove presejane kukuruze gde bi bilo bolje da sam poslušao Mireta i ostavio uljanu repicu.Ovako je loš kukuruz ali ga svakako moramo skinuti i posejati pšenicu. Pošto danas imamo vozača u izobilju, rešio sam da napravim malu prezentaciju mojih mašina i obavim 4 operacije istovremeno. Kako je to izgledalo, pogledajte u videu... Mehanizacija u videu: NEW HOLLAND CX5090 Case Puma 155 & Landstal BHT 400 Armatrac 1104 Lux & HMS MiyaWdisc 23 Mtz Belarus 892 & He-Va valjak
 
Ovo je sejalica koju smo kupili jesenas. Gaspardo Santa Maria od 4m sa nagaznim tockovima. Teska je 1400 kg + 850-900 kg semena ulazi.

Imao sam zajedno sa drugarom istu ovakvu od 3.5m koju smo prodali letos. Koristili smo je 10 godina. Jednostavna i izuzetno dobra sejalica. Diskovi rasporedjeni u 3 reda tako da skoro ne postoji sansa da se zaglavi ako ima puno mase.

cxIDcCD.jpg


Cmja2dd.jpg
 
Ovo je sejalica koju smo kupili jesenas. Gaspardo Santa Maria od 4m sa nagaznim tockovima. Teska je 1400 kg + 850-900 kg semena ulazi.

Imao sam zajedno sa drugarom istu ovakvu od 3.5m koju smo prodali letos. Koristili smo je 10 godina. Jednostavna i izuzetno dobra sejalica. Diskovi rasporedjeni u 3 reda tako da skoro ne postoji sansa da se zaglavi ako ima puno mase.

cxIDcCD.jpg


Cmja2dd.jpg
Gde je kupljena i koliko je kostala?
 
U almexu ali sam narucio jos na sajmu i stigla u poslednjem trenutku pre setve. Ima stalne tragove koje nikad necu koristiti ali nisam mogao da biram i te tockove za odrzavanje dubine koji su jako korisni. Cena je bila 18+pdv.

Cena obicne sejalice od 4m bez ovih dodataka je bila oko 15 + pdv.

Maticu nemam problema u transportu jer kod nas nema nekog velikog saobracaja. I sa sestorednom za kukuruz putujem vec 15 godina.
 
Nazad
Vrh