Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Da li je neko sejao detelinu i ulajnu repicu sa sigmom i kakva su iskustva sa tim sitnijim semenima i malom kolicinom semena?
Neckam se dal da uzmem jednu
 
Repicu jeste član Boris L.Nađi ga na fejsu Boris Lihvarček.
Detelinu sam ja probao i ne može manje od 15 kg/k.j sa skroz zatvorenim setvenim aparatom.U pitanju je Sigma 3m.
 
Razmisljam i ja o kupovini neke sejalice koja moze da seje tacno i uljanu repicu. Da li je 3m pretesko za imt 549? Ako bude ista para od ove godine uzeo bih nesto starije za prvih par godina, pa bih za posle video sta i kako...
 
Trebaju mi za olt gamu žitnu sejalica stariji tip sa točkovima napred diskovi sa kućištima....da li znate nekog da prodaje?
 
Da li je dovoljan jedan prohod teskom tanjiracom da bi se sejalo sa ovim novim turskim sejalicama?
 
Ako imaju dobar potisak dovoljno je.Recimo da namestiš dubinu setve na 4-5 cm.Ja tako praktikujem sa Sigmom, jedno tanjiranje kukuruzoviništa i setva a radio sam i suncokretište tako prošle godine za setvu ječma jer sam zbog korone kasnio sa optimalnim rokom i uzeo neke parcele kasno u zakup, ništa mu nije falilo, prinos puška.
 
Sta mislite o Amazon sejalicama koje imaju po jedan disk na lulama, nisu dupli? Dvoumim se imt s duplim diskovima za 549, ili vecu amazon s jednim diskom za 892...
Imam jednu, dve njive gde je malo teza zemlja, pa ne bih nesto sto nece moci u zemlju.
 
Nazad
Vrh