Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Samo se po boji razlikuje od Agrije, ne bih je preporucio. Ako se ostvaruje popust onda bolje uzeti nesto kvalitetnije.....

Samo po boji........gde su tebi oci prijatelju,inace vec dve godine imam takvu sejacicu i zadovoljan sam,pored takve sejacice ludost je dati 15.000e za potinger ili amazonku a nista vise nepruzaju,inace je precizna u setvi pogotovo u repici
 
Znaci, ovom čoveku sad vise ne treba ni setvospremac, drljača, plug, tanjirača...? Samo prskalica i kombajn? :osmeh:
 
Ako ima 3m i 9 ulagaca , kako se ponasa psenica tako retko sijana . To dodje oko 30cm red od reda .
 
Mislim da svaki ulagač seje dva reda. Ima horsch takvu sejalicu.... pronto ili tako nešto.... Zaboravio sam.
Ne bih mnogo komentarisao imovinsko stanje dotičnih ali zanimljive su slike sa fejsa....
 
A zasto se uopste spominje strip till i no till kod ove sejalice ?.Ovo je masina za direktnu setvu i nista drugo,nista novo.
 
Ajde sta ste ljubomorni !! Pa ljudi imaju tj njihov otac farmu muzara cca 100-tinak , stedi covek jer svaki dan izvodi krave na pasu na vojne livade u blizini.
Samo cu morati da ih pitam za recept kako od jednog Rusa, agromerkur monster tanjirace,Amazone zitne sejalice i slicnog vozno/radnog parka moze da se zaradi za masineriju cca 400.000 evra. Svaka cast ako to moze,ja jos nisam naucio.....
Decko je malo imao tremu pred kamerama pa brlja sta je strip-till i no-till.....mlad je pa da mu oprostimo
 
Pa ako cemo pravo ovo i nije notill nego upravo ful obrada zemlje samo sto se sve radi u jednom prohodu. Notill princip se zasniva na tzv minimalno uznemiravanju zemlje . Sama rijec notill znaci bez obrade a ovde je obrade koliko hoces.
 
Na ovako nesto si mislio ?

2q0ujah.jpg
 
Kako su ljudi dosli do para to je njihov problem i njihova stvar. Sto se tice sejalica, po mom mišljenju nista posebno jer ima mnogo boljih u USA. Ovo je dobar nacin obrade, ali ako imate GMO soju. Za sve ostalo moze osim za nju. Ako ljudima soja nije prioritet onda ce sejalica ispuniti očekivanja.
 
Ajde sta ste ljubomorni !! Pa ljudi imaju tj njihov otac farmu muzara cca 100-tinak , stedi covek jer svaki dan izvodi krave na pasu na vojne livade u blizini.
Samo cu morati da ih pitam za recept kako od jednog Rusa, agromerkur monster tanjirace,Amazone zitne sejalice i slicnog vozno/radnog parka moze da se zaradi za masineriju cca 400.000 evra. Svaka cast ako to moze,ja jos nisam naucio.....
Decko je malo imao tremu pred kamerama pa brlja sta je strip-till i no-till.....mlad je pa da mu oprostimo
Ne znam za druge,ali ja nisam ljubomoran. Samo je i meni zanimljivo kao i tebi ovo što sam boldovao.....
Paore situacija u tvom ataru nije ista kao i kod nas. A i ne gledamo problematiku istim očima...
 
Nazad
Vrh