Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Jesenas ćemo gledati pšenice sa stalnim tragovima.:osmeh:

Jesi li uslikao na koji fazon rade tragovi jel imaš i monitor???
 
Monitor izgleda ovako. Nisam ni zagledao na koju foru radi, ali pretpostavka je na prebacivanje markera.
4shfr9.jpg
 
Lule su pricvrscene na gredu ,a ispod grede ide osovina za stelovanje pritiska diskova koja zateze sve opruge u isto vreme. Dodatni pritisak pojedinih diskova se steluje skracivanjem lanca.
10h3mud.jpg


f9fpmh.jpg

2dihdvn.jpg
 
Svaka čast Dragane,

Zanima me da li znas koliki je pritisak po jednom redu, da li je do 25 kg?
Koja je zapremina rezervoara, da li može bar 500 kg pšenice i kaja je težina same sejalice?
 
Zapremina rezervoara je 530 litara ako je hektolitar 80 to izadje oko 400 kg rezervoar, stim sto postoji kao dodatna oprema nadogradnja od cini mi se 200 l. Tezina sejalice, na plocici pise 850 kg .
 
Poslednja izmena:
Ko prodaje one brane sto idu iza lula na sejalici?,trazim po netu i ne mogu naci nista,jel moguce da niko to ne prodaje zasebno od sejalice.
 
Arkadije ima na oglasima kupujem prodajem ili polovni automobili brana proizvode neki ljudi. Ili polovna na otpadu ili po vasarim. Ja sam jednu skroz čitavu kupio na kile i tako prosirio postojecu.
 
Možeš i sam da je napraviš.
Pa ako bas i ne nadjem gotovo,verovatno cu probati napraviti nesto :),inace video sam dok sam sad pretrazivao temu da si nekome to isto predlozio,samo slike nisam mogao naci,posto je bilo 2009-e ,verovatno su obrisane.Ali nije bitno znam ja kako bih napravio,imam neke ideje ;).
Inace zvacu Majevicu,samo isto ovde u temi neko je rekao je taj cesalj 400 eura :spavam:.
@Aca74 ,ako mislis na one prave brane,sa alkicama,medjusobno povezanim,to imamo i mi ,pretesko je to,tj nasa je vucna od 4+metara,vise otkrije seme nego sto ga pokrije,bolja je za razbijanje grudvi :udri:.
 
Mogu slikati kako je fabrički urađeno na mojoj Saxoniji.Ne obećavam baš lepo vidljive slike pošto je garažirana ali potrudiću se maksimalno da škljocnem ono najvažnije.
 
Izvini, nisam shvatio odmah. to ja shvatao kao zica. Pozdrav
Na zicanu branu sam i mislio :ppozdrav:,ipak sam pomislio da kad kazem ''brana,ljudi pomisle na onu sa alkama,nije ta bas tako losa,ali bih ipak ovu zicanu da montiram.

@Matic,neka u redu je,ne moras se muciti,mogu ja na netu lako naci milion slika tih zicanih brana na sejalicama,iskopira se to lako ;),hvala inace.Sad ako hoces da ima slika za druge forumase,ti postavi :).
 
Dragane, čestitam na sijačici, odlična,
Ja sam do sad sijao sa Sfoggiom, sad je prodajem, ide u nju 650 kg sjemena.
Sad sijem sa Amazone D8 jer sam počeo sijat u kombinaciji pa da to sve bude lakše.
 
Posto sam odnedavno vlasnik oltove sejalice za zito(gama-1:cool: dobrodosli su neki saveti, uopste sto se tice sejalice posto nemam pojma.Na koji princip radi,posto ja tu unutra nevidim nista posebno.
24gmukn.jpg
 
Radi tako sto odvrnes taj leptir i pomeras tu strelicu levo-desno dok ne dobijes zeljenu kolicinu. O bazdarenju sejalice imas na prethodnim stranama,isto je za sve sejalice.
 
Ako hoćeš precizno da odredis setvenu normu naspi seme u mašinu otvoriš je od prilike i okreneš 19xtočak seme koje ispadne izmeris na vagi,dajem primer ako ispadne 1,50kg to znači da će mašina sejati 150kg/kj
 
Nazad
Vrh