Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Malo slika sa sajma, stub sa treće slike se posebno naplaćuje:

n6qid3.jpg


65tj6s.jpg


21pmk8.jpg


cug6w.jpg


2cscj5y.jpg


332xy4p.jpg
 
Ljudi, planiram da kupim zitnu sejalicu?
Razmisljam izmedju Majevice i Agrije. Moze li mala pomoc?
Sejalice su skoro slicne....
 
Samo sa jednim diskom od njih gledaj. Iz konstrukcijskih razloga (pogledati nacin pricvrscavanja baterija za nosac (torzija bez opruge) kod agrije)

Gaspardo NINA preniska sa prednje strane (mali klirens)

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Stvarno niska.Ova je za duze relacije i autoput,:osmeh:Koje su prednosti a,koje mane ulagaca sa dva diska kao na ovoj agriji i isto pitanje za ulagac sa jednim diskom kao na Gaspardu??
 
Kod Agrije nije problem sam disk kao disk , nego njegovo pricvrscivanje torzijom za nosecu cev i raspored baterija koji je u jednoj ravni!!! Pa zbog toga nema prostora za prolazak zetvenih ostataka ili vecih grudvi, koje se nakupljaju ispred ,a sejalica ih gura! Dupli disk je sasvim korektan ulagac, stim sto postoje dve verzije duplog diska , gde su ose oba diska u jednoj tacki i bolja varijanta gde su diskovi u dve razlicite ose, tj jedan je malo pomeren u napred, pa se dobija bolje ulaganje. Sto se tice sejalica sa jednim otvarajucim diskom nema neku veliku manu ,drugaciji je koncept , za drugacije zemljiste. MIslim da je ulagac sa jednim diskom bolje resenje za lakse tipove zemljista. Sufolk tip ulagaca , tj. raoni ulagac takodje nije toliko los,ako je dobra priprema.
 
Imam ja zitnu sejalicu Panonija od 3m, prošle godine stavljeni novi diskovi,u odličnom stanju,za koji dan će se naći u oglasima.
 
Gledao sam jednu Nodetovu 2,2 m sa 13 lula to mu dodje oko 17 cm pa mi se to cini preveliki razmak mada citam da se sad preporucuje veci razmak radi provetravanja itd... Sad nisam pametan dal uzeti ili traziti neku te sirine sa 15 ili 17 lula.
 
Gledao sam jednu Nodetovu 2,2 m sa 13 lula to mu dodje oko 17 cm pa mi se to cini preveliki razmak mada citam da se sad preporucuje veci razmak radi provetravanja itd... Sad nisam pametan dal uzeti ili traziti neku te sirine sa 15 ili 17 lula.

Nemoj takvu uzimati ni slucajno.
Precizna jeste,ali je velik razmak izmedju lula,imao sam je pa znam kakva je.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh