Secka-valjak

Mislim da je DalBo skuplji od ovoga.Koliko je težak ovaj Horsch valjak-sitnilica?
 
Ово.... "табанало" захвата шест метара, хидраулички склопиво, вучено, масе веће од две тоне, која обично може да се повећа наливањем воде у ваљке, код разних украјинских произвођача (Ореховсељмаш, Умањферммаш...) кошта око четири хиљаде евра.
 
Ali kako da se pazi? Koliko god da pazis opet je kriticno, ja sad kada sam prskao gledao sam da idem kuda je kombajn otprilike gazio vrstu, da mi tuda ide hladnjak...sve sam zagledao non stop stapove u pm....mada ne mozes to ispratiti , zavuce se negde stap prokleti i ode crevo cas posla
 
On misli da je sirina u knap valjda.Inace teras traktor u pravcu kombajna,ne moze mu nista stapovi tako,a inace ako imas napred neku cev da obara stapove,mozes kako hoces terati.
 
Ali kako da se pazi? Koliko god da pazis opet je kriticno, ja sad kada sam prskao gledao sam da idem kuda je kombajn otprilike gazio vrstu, da mi tuda ide hladnjak...sve sam zagledao non stop stapove u pm....mada ne mozes to ispratiti , zavuce se negde stap prokleti i ode crevo cas posla
Malo cevi ,malo dasaka, dobra volja .


 
Ja sam vozio sa spuštenim polugama na prednjoj hidraulici, taman hvataju dva srednja reda ali mora da se tera strogo pravolinijski inače ispadne jedna strana iz koloseka i naravno u pravcu kretanja kombajna.Za sledeću godinu ide šipka napred.
 
Nazad
Vrh