Secka-valjak

KAMENI

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2012
Poruka
2.688
Spajki Ima jedan naš član fotke od "originalnog tabanala" koji se nalazi u Gornjoj Rogatici (kod Bačke Topole). Jedan stari čiča iz tog sela uzeo kompletan dob sa šinama od neke stare vršalice, skinuo šine, iskovao ih sa jedne strane i kontra ih vratio na dob pa izgledaju kao noževi na tvom "oruđu" !!! Dodao je još ram i rudu i traktor tako vuče po njivi i ruši tj; secka dva reda stapova od suncokreta. Problem je bio transport do njive jer je bio vučeni....
Pitamo mi čiču kako se zove ta sprava, kad on kao iz topa, TABANALO
:haha: i eto ustalio se ime i kod tvoje mašine :ppozdrav:

Moram podsetiti kolegu da okači ovde koju sliku tog originalnog tabanala iako je to slikano pre možda 8-9 godina....

Jugos

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
1.296
Ajde ako ima neko, molim da stavi video u kukuruzistu da vidimo kako radi poso kako mi se cini mnogo manja potrosnja energije nego tanjiranje pre oranja.Hvala

milan_spay

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2009
Poruka
877
U kukuruzistu, iz licnog iskustva, se nije bas pokazao. Ustvari samo je umulja i nista vise.
Za kukuruziste je tarup!!!
Na netu sam nasao dosta snimaka gde radi napred MAXICUT, a pozadi vuce gruber.
Tada ide kombinacija 3.00=3.00metara zahvata.
Ovo su sve veliki:
Na poslednjem snimku se vidi od 9.min rad u duvanu a posle toga rad na kukuruzistu.

- - - - - - - - - -

Ipak je ovo posao u kukuruzistu:

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.536
Ovaj tarup je kukuruzistu napravio posao.
U ovoj parceli bi mogla ona tvoja kratka tanjiraca, iza sejalica. Verujem da bi bilo dobro izradjeni.

Tomo VS

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Nov 2011
Poruka
3.098
Zadruga S.Kovacevic ima jedan ovakav trodelni valjak kupljen da bi dzombe od kukuruzovine posle siliranja drobio ali im se nije nikako pokazao moraju da ga teraju bar 25km/h da bi radio posao!

milan_spay

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2009
Poruka
877
Zadruga S.Kovacevic ima jedan ovakav trodelni valjak kupljen da bi dzombe od kukuruzovine posle siliranja drobio ali im se nije nikako pokazao moraju da ga teraju bar 25km/h da bi radio posao!
Nazalost ne mogu da nadjem podatke za njega, ali negde sam bio procitao da se brzine krecu od 8-9km/h u usevima tipa duvana i biljaka koji sadrze dosta tecnosti-lako se seku, pa do brzine od 15-18km/h. za tipove zemljista poput Cicijevog atara (tamo je ta brzina minimalna zbog tipa zemljista da bi se kanali izmedju nozeva praznili usled centrifugalne sile i da bi on "radi posao").
Naravno, gornja granica nigde nije definisana.

coci064

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2013
Poruka
5.489
Nije skup, ali je lak. Moj je Becejski od 3m 1700 kg, al mu je i cena preko 4000e. Secka i tulaj.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.720
Koliko sam gledao,treba velika brzina da bi to dobro radilo,meni je iskreno to preterano,3m-1700kg.
Treba to i nositi
Naš je 3m i 1920 kg.Još smo ga za svaki slučaj uradili tako da može da se napuni vodom...što nam neće nikad biti potrebno osim ako ne rešim da krčim šume sa njim

Vrh