Secka-valjak

Naravno da postoji inflacija, i to znatno veća od one statističke koju država objavljuje. Realnu inflaciju vidiš kroz cene u prodavnicama, kroz cene usluga, itd. Npr. treba da produžim ugovor u MTS-u za mobilni, sad za više para imam znatno manje (minuta, megabajta, poruka) nego koliko sam imao po prethodnom ugovoru. A da bih imao približno isto kao ranije račun je mnogo veći nego u prošlom ugovru. Mnoogooo više od zvaničnih 2.9% inflacije...
 
Просто да пожелиш да у једној машини искомбинујеш тањирачу и... "табанало". ;)
 
juce je brat uradio sa tabanalom i 82.1 oko 50kj i jedva je stalo 40L.
Mali je trosak i nafte i vremena,a i ta tabanala od 2.5 i 3m su skupa
 
Naravno da postoji inflacija, i to znatno veća od one statističke koju država objavljuje. Realnu inflaciju vidiš kroz cene u prodavnicama, kroz cene usluga, itd. Npr. treba da produžim ugovor u MTS-u za mobilni, sad za više para imam znatno manje (minuta, megabajta, poruka) nego koliko sam imao po prethodnom ugovoru. A da bih imao približno isto kao ranije račun je mnogo veći nego u prošlom ugovru. Mnoogooo više od zvaničnih 2.9% inflacije...

To mu dodje kao ona fora sa semenkarima, ne poskupi casa semenki nego samo sada sipaju sa manjom casicom..
 
Може, ал' да тераш стриктно попреко врста ...ако имаш лепу, широку таблу. ;)

Миловане, 'ај кад будеш им'о времена, молим те, премери ми нешто на свом "табаналу":
1. пречник ваљка од оштрице једног до оштрице ножа који је њему насупрот
2. размак између два суседна ножа
3. ширину и дебљину ножа

Да л' сам нешто изоставио?... :unsure:
 
Tabanalo napred na prednju hidrauliku...
Ено "Сатекс" нуди баш то решење.

Него, мислим да сам оно холандско "табанало" видео са инсталираним дисковима, не тањирастим, већ равним или таласастих ивица. Мени се чини да такав аграгат више није само за биљне остатке, већ и обраду земљишта - прођеш двапут и можеш да сејеш.
 
Tanjiraca ne moze isitniti stapove ovako ,tek mozda iz 3 prohoda,ovako je dovoljno jedan prohod mozda nakon ove secke i moze setva.Jos da kombajn ima secku pa isitni glavice,nema boljeg.
Za cenu tabanala namestiti secku na adapter za suncokret i onda nema stapova
mada za setvu psenice ovo sa Milovanove slike sasvim je korektno i gde je radila sama tanjiraca
 
Sejalica sa raonim ulagacima bi tu gusila na svakih deset metara ,levo na slici,daleko je to od idealnog.A ko od nas koristi adapter ?,mnogi vrse sa zitnim hederom,sto zmaj kombajni,claas,john deer itd,tako je kod nas.
 
Па ко да цака хедер за кукуруз, кад лепо издвојиш 'иљаду-'иљаду и по евра за "Сигмин" адаптер за "цунцукрет" за житни хедер ...и онда ти лепо на њиви остане читава стабљика да те стра' да уђеш у њиву. :)
 
Ploče za suncokret i roto sečka odrade posao samo tako.Ko je u volji uključi i zadnju sečku pa isečka i glave sa sve štapovima i korovom koji se provuče mada dobra tanjirača sredi to sve bez problema.
 
Drugar je ove godine uključio secku u suncokretu, a radi sa capelo kukuruznim adapterom. Bas lepo izgleda posle vrsenja.
 
Nazad
Vrh