Secka-valjak

Nije skup, ali je lak. Moj je Becejski od 3m 1700 kg, al mu je i cena preko 4000e. Secka i tulaj.
 
Koliko sam gledao,treba velika brzina da bi to dobro radilo,meni je iskreno to preterano,3m-1700kg.
Treba to i nositi
Naš je 3m i 1920 kg.Još smo ga za svaki slučaj uradili tako da može da se napuni vodom...što nam neće nikad biti potrebno osim ako ne rešim da krčim šume sa njim
 
Nosi 1221.3 bez problema, ali gde prodje sve iza njega je iseckano na 15 cm i plitko istanjirano. Brzina, koliko je ravno da mozes sedeti u kabini.
 
Pa mogu da zamislim sta to radi sa tom tezinom i brzinom.
Nadam se da i ova laksa varijanta radi posao.
 
Ја се малопре вратио од човека из села коме сам пре пар недеља поменуо ово.... какогод да га назовете на српском, а потом му дотурио којекаквих фотографија са Нета и техничких података, јер се озбиљно заинтересовао да направи нешто такво за своју "Раковицу" и још приде је у атару видео пар њива Зокија Букура, по којима је овај претрч'о са овом направом (успут - наводно, продаје их за шес' 'иљада), па се уверио да му решава пос'о са сунцокретом к'о ништа друго.

Звао ме је да нешто продискутујемо о димензијама појединих детаља, да му нађем и те податке, па да крене у састављање тачне спецификације материјала потребне за израду.... тако да би' Миловане им'о шта да те приупитам, првенствено о радним органима, па ако те купопродајни уговор не обавезује на тајност...

Реци ми молим те, колика је ширина ножева и колики је размак између оштрица два суседна ножа?
 
Не леп, нег' сатире. Укуцај у поље за претрагу "Јутјуба" речи "каток измельчитель" - имаш десетине снимака тих ваљака за уситњавање.
 
Ne znam koja je tezina,kad je kembridz onda je 2100kg,sa nozevima je laksi sigurno 300-400kg.
Celi stapovi su ostali jedino u razoru gde ih tocak kombajna vec srusio,pa ne moze noz da ih dohvati
 
Ја се малопре вратио од човека из села коме сам пре пар недеља поменуо ово.... какогод да га назовете на српском, а потом му дотурио којекаквих фотографија са Нета и техничких података, јер се озбиљно заинтересовао да направи нешто такво за своју "Раковицу" и још приде је у атару видео пар њива Зокија Букура, по којима је овај претрч'о са овом направом (успут - наводно, продаје их за шес' 'иљада), па се уверио да му решава пос'о са сунцокретом к'о ништа друго.

Звао ме је да нешто продискутујемо о димензијама појединих детаља, да му нађем и те податке, па да крене у састављање тачне спецификације материјала потребне за израду.... тако да би' Миловане им'о шта да те приупитам, првенствено о радним органима, па ако те купопродајни уговор не обавезује на тајност...

Реци ми молим те, колика је ширина ножева и колики је размак између оштрица два суседна ножа?
Sta tu vredi 6 hiljada?
 
Да ме убијеш ако знам. Ту цифру сам чуо у разговору са човеком који хоће сам да направи ово "дивајс", а он ју је прошле недеље чуо од његовог мајстора-комбајнера.

Све чешће ухватим самог себе са мишљу да 'иљаду евра нису оно што су некад били, да постоји нека инфлација која некако не дотиче робу коју производимо ми пољопривредници.
 
Nazad
Vrh