Secerna repa 2020

Mislila je da se moze sakriti.



Danas sam ponovio tretman insekticidom,malo je bezveze sto su ukinuli sve sistemike,danas oko 14h uradim parcelu vratim se oko 16h opet nadjem par komada kako ide kroz njivu...
 
Popravljao večeras propust u prskanju na večitom ogledu. Sledeće nedelje proredjivanje i utezanje ogleda.
puXJtrW.jpg

Prvi rok setve 25.02.
YzDWExN.jpg

Drugi rok setve 13.03. Sveden na konačan sklop, u proseku smo negde na oko 100.000 biljaka.
hbLbhRf.jpg

Drugi rok u krupnom kadru.
HDhN0LZ.jpg
 
Uh ala je lepo. A što je na drugoj i trećoj slici prekid na njivi poprečke, nema repe? Da nije radi uroka?
 
Tu okrećemo traktor i sejalicu, kada sejemo različite rokove setve. Završimo jedan rok, pa drugi krećemo u nastavku.
 
koja je tolerantost minimalnog razmaka semena u redu kad se proređiva repa? Nažalost ove godine došlo do greške u setvi. Planirani razmak je bio 16cm, ali ima negde i na 7-8cm , negde na 10-12cm. Da li je još jako gusto ako se ostavlja na 11-12cm ili da idemo na 20-22cm ....

Hvala!
 
Kod mene je jedan prosle godine posejao na 13cm greskom nekih 50h,ostavio je na kraju.Solidan prinos a bila najzdravija od svih repa
 
Sećam se da je nekad davno sejana na 6 cm pa posle u kopanju proređivana, ono što je niklo i što nije pipa pojela, tako da ostane svaka treća tj na 18 cm.
 
Radim 60h zemlje pa repu do sada nisam nikad sejao saveti iskustva ako neko moze da mi kazes prednosti i mane te proizvodnje? Hvala
 
Los momenat za repu da pocinjes,secerane otisle u k...c.Dosta velikana odustalo ili smanjilo repe.Razmisli dobro,velik je ulog,ako bas zelis ima do sledece setve dosta pa ces nauciti nesto
 
Los momenat za repu da pocinjes,secerane otisle u k...c.Dosta velikana odustalo ili smanjilo repe.Razmisli dobro,velik je ulog,ako bas zelis ima do sledece setve dosta pa ces nauciti nesto
Vidim ja kakva je situacija,veliki odustaju,pa reko nema repe mora biti cena malo veca,secerane daju seme ima li nadati se cemu
 
Nazad
Vrh