Secerna repa 2016

e2aea39f965025e68452cc918ac00953.jpg


Radi se...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
A ja imam licnog fotografa.Zabalj sutra pauzira,puni su.Repu sam izvadio i ceka kamione.Jesanas sam bio odustao od repe pa sam zaorao 120-130 KG 8,24,12.I 5 dana pred setvu burazer me ubedi da posejem.nisam zadovoljan sa repom na oko.Cesta je dosta nije nesto krupna.Imao sam teranovu i sioux.Bilo je 9 zmajevki po jutru.
 
Bili kod nas neki glavni iz kod vas šećerana ( nisam siguran tko si ti ljudi ) Navodno da ima još 25 000 ha za povadit kod vas ?
I da dolaze naši kombajni kod vas vadit.
 
Cujem da u PIK-u radi 11-12 Holmera, Lazic ima preko 1000ha repe ... haos je na terenu. Kanda nije slaba zarada na njoj kao sto se kuka, svi ozbiljni proizvodjaci planiraju povecanje povrsine za iducu godinu(kome plodored dozvoljava).
 
U subotu izvađena repa i prizmirana na ovratine uz asfalt.........



A bilo je i malo zagušenja od silnog blata ...........

A danas su njive i uzorane, doduše dosta teško se oralo ali ipak solidno izgleda.....



E sad ostaje da se repa utovari i put Vrbasa....... da je moje oči više ne gledaju.....:osmeh:
 
Mi mozda sutra vadimo. Analiza od pre dva dana kaže za jednu njivu digestija 16,1 a za drugu 15,15. Vdećemo sta kazu u fabrici za koji dan.
 
I kod nas ima neizvadjene repe jos po ataru. Ne puno ali ima. Zanimljivo je da se vuklo traktorima a kako sada nema padavina mogli su i kamioni odneti. Trosak prevoza traktorima je u nekom proseku oko 10% BRUTO prihoda, sto je jako puno za inace njonjavu proizvodnju.
 
Mojoj repi danas dve nedelje kako stoji izvađena i još uvek čeka prevoz ::jako_besan::::jako_besan::
 
Nazad
Vrh