Secerna repa 2016

SAd kad Grci prodaju šećerane, samo će ŽKole sejati na svojim imanjima, možda i neki ovi negovi prijatelji tajfuni....
 
Ne preskačem repu. Biće manje površine nego ove godine zbog plodoreda. Samo 6 kj.
 
12730fb420f563a18e7f397d42f86918.jpg


Napokon kraj kampanje...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Juce odnesena repa,posle 3 nedelje.Tovareno je ultom i na poslednji kamion stigla geba,bas su da vidim razliku u necistoci.Po mojoj proceni mislim da ce biti3,5 do 4 vagona plative repe.Za sledecu godinu djubre je zaorano i jedan deo njiva spremljen,cena sledecu godinu je isto kao i ove pa da vidimo sta ce biti.Ove godine sam imao sioux i teranovu a nisam mogao da vidim razliku posto je vuceno na prizmu sa prikolicama.Jel imao neko western kakva je sorta?
 
Ceka se celodnevna temperatura u plusu da se pocne pranje Holmera

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Bila je 15000. Pa su poceli da dizu cenu. Sad je valjda oko 300 350 evra. Duvanje guma 200 din. Imam sve uslove za pranje. Moze da digne i na 100 K

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
@mucobieno, kako ga peres ?

Moji su prošle godine nakacili onu prskalicu na njega, i tako ga kvasili dan dva. Posle smo ga dva dana prali puromatom.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Pa nisi ni cekao puno, ajd javi rezultate :ppozdrav:
Ako budu dobri, mozda ces se predomisliti u vezi nove proizvodnje repe.
 
Stigli rezultati.Malo sam se iznenadio,necistoca 24,19 a digestija 14.90.Prosek po jutru 4.3 vagona.kamioni koji su tovareni ultom necistoca je od15 do29 a geba je natovarila 1 i tu je 27 necistoca
 
Te necistoce i digestije cesto nemaju veze za realnoscu. Imam osecaj da pisu random brojeve.
 
Ala sisaju. Kod mene je ove godine bilo ovako. Vadjena je pocetkom i sredinom oktobra. Ta prvar sto je vadjena odnesena je sredinom a ostatak krajem oktobra, odrediste joj je bila evropska unija. Digestije od 14 do 15 % i prosecne necistoce oko 13-14 %. Sorte Horta,Sixtus i Prestige s tim sto je na Strubeovom Prestige falilo 20-25% sklopa. Klijavost i energija klijanja katastrofa!! Da je bio sam posejan u 1 parceli pa da me neko ubedi da je do nas neka greska a ovako u 1 parceli sve 3 sorte i od njega pocinje razlika nebo i zemlja ... Od djubriva 150 kg ureje predsetveno, sa setvom sejacicom uneseno 110 kg NPK 3x16, u redove nekih 12 kg SuperStarta, prihrana u spartanju 150 kg SAN-a - sve po kj, zastita od cerkospore radjena na Sixtusu 2x a ostatak 3x, prinos 4 vagona plative po kj.
 
Nazad
Vrh