Secerna repa 2016

Ko ti kaze da sam taj 6 sss ?
Baca volim moj posao,jedva cekam da pobegnem od kuce i tamo se izrekreiram. :osmeh:
 
N.A vidiš da ti opipava puls.Reci mu da trenutno imaš početničku platu od 65.000 rsd koju treba časno i pošteno zaraditi bez kurobecanja i krivinarenja.
 
Hoće li neko pisati o repi? Pratim temu i dvoumim se dali ulaziti u proizvodnju sledeće godine.
 
Ja moju još nisam izvadio......::vadjenje_repe:: na čega će njiva ličiti posle ovih kiša kad u nju uđe holmer.....
 
Hoće li neko pisati o repi? Pratim temu i dvoumim se dali ulaziti u proizvodnju sledeće godine.
Mi nadjubrili njivu u nedelju, oko 400 kg po ha 6:24:12.
Inače sumiram rezultate ogleda ovih dana. Treći rok setve (31. mart) najbolji prinos i digestija i to statistički značajniji. Plus tretman manje od cerkospore u odnosu na prva dva roka (18. i 25. mart). Definitivno ima prostora za pomeranje setve repe, po mom mišljenju. Četvrti (13. april) i peti rok (21. april) duplo manji prinosi, s tim da je bilo problema sa pokoricom u četvrtom roku setve, pa je sklop manji za oko 15.000 biljaka u odnosu na prva tri.
 
Ako se uzore odmah bice njiva.Veca sranja naprave prikolice nego holmer,jos ako se iskrivi holmer kao ker iz je.acine bude lepo ravno_Od 2007 nismo vukli repu na prizmu,sve kamioni dolazili na njivu ali zato cemo sad vuci i onu sto stoji 3 nedelje na njivi
 
Zivko sta je sa rezultatima ogleda i djubrenjem,smanjenjem setvene norme o cemu smo pre pricali ?
Ogledi sa djubrenjem mi nisu uspeli. Tri puta sam presejavao repu i svaki put posle par dana je bila takva pljuščina da im nije bilo spasa. Tu sam napravio kardinalnu grešku jer sam pozurio kod prvog presejavanja. Nije bilo kiše u najavi, pa sam pozurio sa ponovljenom setvom, a posle 4 dana potop.
Isti problem mi se javio i kod setve sa gustinama. Pokorica mi je smanjila predvidjene sklopove. Rezultati nisu idealni i može se nešto izvući, ali ih uzimam sa rezervom.
 
@soyacorn
Probaj. Posej nekoliko jutara za probu pa ces videti kako ce ti se pokazati. Da je finansijski bolje od kukuruza jeste (osim ako kukuruz ne bude 18-19din onda je bolji kukuruz), ali uzmi u obzir da cele godine prskas i pratis situaciju. I nije samo prskati, treba da znas pravi momenat, pravo sredstvo i na kraju VADJENJE da se uradi po iole normalnim uslovima. Ti kada zavrsis poslednji tretman od cerkospore, to vise nije tvoja njiva. Secerana vadi dinamikom koja njima odgovara i tu kada dodjes na red tako i ide. Prvi rokovi vadjenja imas manji prinos ali ti kamioni odvuku sa njive, kasniji rokovi bude problem kada sleperi ne mogu u atar kao sada. Najidealnije je 15.oktobar da ti Holmer bude na njivi, 16ti da Ropa tovari u kamione a 17 da istanjiras i posejes psenicu. Tu si onda izveo najidealnije moguce, a u praksi to mi se desilo samo 2013. godine.
 
Nazad
Vrh