Secerna repa 2015

Takva je situacija, kod onih gde je suša napravila harakiri, a sada pala kiša i krenula retrovegetacija. Još jedna teška godina, ko preživi pričaće.
 
danas izvadjena repa,sutra utovar ako ne bude kise.dosta lisca je otpalo i krenula je pomalo retrovegetacija tako da nije bilo razloga za cekanje!
 
nadam se da jeste!:osmeh: dosta velika lisna masa je bila pa kad je upeklo krenula da odbacuje donje lisce a pored tri zastite bilo je i cerkospore.mislim da bi vise izgubio na digestiji zbog retrovegetacije da cekam nego sad.2013 sam jesao u aprilu a vadio negde u ovo vreme i opet imao 4.5 vagona po kj tako da mislim da ce biti ok!
 
Drugar juce vadio repu za Sentu digestija 12% za kg nisam ni pitao....brrrrr
 
Doneo sam jedan uzorak iz mola i digestija je bila 13. Iz Bečeja 11, ali tamo je bilo neke bolesti na parceli, da li nematode ili neki drugi patotip rizomanije. Ogledi što radimo ulužno od 12,5 do 15, zavisno od lokacije i sorte. Katastrofalna godina u najavi. Spheru i strobilurine zaboravite u zaštiti od cerkospore, eventualno jedan tretman i to poslednji po mogućstvu.
 
Pita drugar jel ima neko 'vaki kavasaki ? :osmeh:
repa.jpg
 
Moja repa, slikana u subotu, posustaje polako, nece biti tu nekog prinosa. Cujem da su u petak vadili neki, otisla je u Sentu.
2015-09-19-1.jpg
 
Repa kući. Rekao bih da se solidno drži. Nisam još radio nikakve analize za sada.




Na poslu završen večiti ogled sa djubrenjem. Rezultati interesantni, još nisu obradjeni skroz. Digestija se kretala od 13 do 21 procenat. Nedjubrena kontrola u jednom bloku postigla skoro identičan prinosa sa varijantom djubrenom u fulu. Prvo ponavljanje unakazila trulež, koju je najverovatnije izazvala suša koja je pogodila naš teren.




 
Nazad
Vrh