Secerna repa 2015

Mi smo juče uradili 4.tretman,ujedno i poslednji,Sphere 0.5l/ha
Kakvo je bilo vreme,dobro je i izdržala
 
Evo i koje slike od prekjuče :ppozdrav:

IMG_20150825_180959.jpg


IMG_20150825_150917.jpg
 
pojelaje cerkospora,neznam sta joj je
opet sam radio original,kad je ponestalo semena menja sam za neku drugu sortu i ona dobro podnosi bolest
 
Pitam, posto sam i ja poceo posle zadnjih kisa da radim tek drugi tretman, pa mi se pokvarila prskalica i stao sam, sada se dvoumim da li uopste da ga i uradim (zavrsim) ili da samo prihranim sa borom.
 
Ako ti se pokvarila prskalica to ti je Bozji ZNAK, nema potrebe za tretmanom posto ide zahladjenje plus septembar mesec! :ppozdrav:
 
Dobar rezultat. Mi smo juče radili analize i prosečna digestija je bila na oko 14,5%. Prosečan prinos je izmedju 4,5 i 5 vagona po ha. Digestija je otišla dole, jer je bilo dosta odbačenog lista, pa je krenula solidna retrovegetacija posle one silne kiše. Vadjenje je išlo poprilično lako u odnosu na prethodna.
 
Jel ima živih reparoša,jel neko negde vadi:sta:.
Ja danas bio u Crvenki(Žabalj ga ugasio načisto),vidim u Vrbas dovoze odnekud.Jadna sitna ,čista,i 5%nečistoće je mnogo da odbiju,tuga kao i sve ostalo u poljoprivredi ove godine.Kažu početak u četvrtak ,pa da vidimo i to :sjasi:
 
Senta je danas pocela da prima repu, tuga i zalost nekima je merena digestija kao prosle godine, a kilogrami prepolovjeni....brrrrrrrr:sjasi:
 
Nazad
Vrh