Secerna repa 2015

Tuces sa cetiri aktivne materije, to bi i omanjeg slona sredilo :osmeh:

Do sada sam imao 2 tretmana, poucen iskustvom da je najskuplje da se razboli, prskam kad god mi se ucini da ce biti uslova za razvoj bolesti. Nek imam tretman vise, ali se ne sekiram.
 
Ja sam danas oprskao jos 2 kj po prvi put (ostale sam uradio u subotu, a ova je ostala posto nas je uhvatio mrak), repa je zdrava.
 
juče je malo osvežilo,zasad stoji odlično
043.jpg
[/IMG]
042.jpg
[/IMG]
 
Danas smo vadili jedan ogled repe, sutra analize i rezultati prinosa. Situacija je poprilično loša. Repa je počela da odbacuje listove.
Kući se pripremamo za prvi tretman od cerkospore za vikend. Tada će biti čista od korova. Cerkospore ima, sporadično po koja tačkica. Repa je posejana 30. aprila i solidno se drži. Još uvek je u kondiciji i svako jutro ima dosta rose.
 
Prinos korena izvadjene repe se kreće oko 3 vagona, sadržaj šećera 16%. PRošle godine u ovo doba je prinos bio oko 6 vagona, a sadržaj šećera oko 14%.
U jednom ponavljanju tibor je imao 18%. Tri sorte su u ogledu, lara, tibor i nešo od SESa. Tibor i SES imaju već prinos korena, ali manju nadzemnu masu u ovom momentu od lare. Videćemo da li to znači da su osetljivije na sušu. Odnos nadzemne mase i korena kod ovih sorata je ispod 1, a kod Lare pojedini tretmani imaju i preko 1,5.
 
repa od mog kolege je počela da zuti i odbacuje lišće
008.jpg
[/IMG]
009.jpg
[/IMG]
010.jpg
[/IMG]
 
Mi se spremamo za prvi tretman od cerkospore kada prođe najavljena kišica. Ostalo još 30 redova da se očisti pepeljuga sa njive.
 
imam pomalo cerkospore a dva tretmana sam odradio,ovaj put idem sa amistar extra
da dodam jos nesto ili je on sam dovoljan?
 
MI danas odradili prvu zaštitu od cerkospore. Postaviću slike sutra ujutro, ili ako uspem da se ne uspavam sa decom večeras.
 
Gde je padala ova kišica jesu. Dobra stvar je što su noćne temperature relativno niske. Stres je na sve strane. Tamo gde odbacuje lišće manja je vlaga u usevu i intenzitet napada cerkospore je manji. Tamo gde ima lisne mase i gde je lokalna kiša podigla vlagu sigurno je mogućnost širenja cerkospore veća.

- - - - - - - - - -




 
Nazad
Vrh