Sečka za Zmaj kombajn- Z 142

Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

@milos_v6

Imas li broj tog coveka iz Kisaca.
Meni treba za Zmaj 171 secka, znas li radi li to?Da li on pravi i Sasiju, ili to sam ti radis?
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

hehe, trebace meni isto za 171 ...
Razgovarali smo vec .. cena je ~ 1100e. U sustini, najbolje bi bilo presnimiti kod nekoga ko je vec ugradio secku kako postaviti ojacanja i to. Ako ja budem prvi u prilici ubacicu slike da se vidi kako to izgleda na delu. Kaze ovaj covek sto je ugradio 'radi bolje nego na klasu'. U to bas ne verujem ali verovatno da radi dobro. Koliko sam video pogon se uzima sa osovine separatora i to sa neke remenice 50cm precnika.. Nesto kao sa Z143 remenica tamo od vetra ili od prenosne osovine kod vetra, tako nesto.
Sutra cu napisati broj telefona.
i to bi trebalo ranije poruciti, inace kako se sezona priblizava sve je teze doci na red ... meni je promaklo za ovu sezonu, odnosno za soju
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Ne razumem se bas u te stvari .. Mislim da su to klateci
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger je napisao(la):
jesu to klateci nozevi ili fiksni na secki koju on pravi :sta:

Da su fiksni mislim da to nebi bilo dobro. Rekao bih da svi kombajni na sječkama imaju "klateće" I noževe koji su šarafima pričvršćeni za osovinu. Dok ima i modernijih kombajna koji imaju ploče koje se vrte na rotoru i gumama su pričvršćene za taj rotor te pomoću "ploča"-noževa sječkaju masu. To sam vidio kod nas kod jednog Claasa Lexiona 600.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

pitao sam da li su klateci nozevi zato sto zmajeva secka ima fiksne nozeve i ako ti nesto upadne otpadne ili heder uhvati bude svasta,to pricam zato sto je mom komsiji otpao komad metala sa slamotresa i upalo u secku pa se secka raspala ispala iz balansa,pa je posle kod strugara prepravio na klatece nozeve i sad mu solidno radi al ja sam protiv secke na zmaju,to mi je potvrdio jedan bivsi zmajev dugogodisnji serviser koji je i sklapao kombajne u zmaju i rekao mi je ovako:da je secka za zmaja mi bismo to fabricki ugradjivali na sve modele kombajna al to se nije pokazalo dobro i sama konstrukcija je slaba i zato sam odustao od te ugradnje,opet neko hvali i ima srece sa tim pa nek mu je i dalje sa srecom :cao:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Ljudi ja imam secku montiranu vec jedno 3-4 sezone radi ko bog.Nozevi su fiksni,pogon je na motoru fura samo tako. Naravno ako nesto osteti nozeve moras da je izbalansiras i teras dalje nema tu nekog posla. Znaci po meni ako imate zmaja nemorate kupovati neke skupe strance da bi imali secku.Pre toga sam imao jednu sezonu secku za traktorom ali to se nije isplatilo tako da je ovo na kombajnu prava stvar,zato slobodno navali narode :osmeh:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

kako si resio ukljucivanje i iskljucivanje secke,jel imas neko kvacilo ili secka radi kad i motor,sto znaci u transportu skidanje remena itd.......sto reko Balasevic "i tako vise puta"
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Ne ne.
Pored one dve poluge za ukljucivanje masine u rad doveo sam jos jednu koju ukljucujes u kabini i iskljucujes na obican spaner kod remenice, uslikacu koji dan pa cu staviti da se vidi. I pozadi imas jednu "klapnu" koju prebacujes kad neseckas. Kod mene u selu mi smo prvi montirali pa sad vec na taj fazon vise njih stavilo na Zmajeve tako da nema problema, jer ima neki jaki baja koji fura MFergusona novog, tako da moras da ides za konkurencijom inace nema posla.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

vidjao sam svakakve nacine za ukljucivanje i iskljucivanje secke,neko namontira sistem od bunkera za kipovanje pa sprovede sajlu u kabinu i namontira na rucku od bilo kog auta od rucne kocnice,al to mi se nesvidja zato sto moze doci do proklizvanja pri opterecenju secke,onda stave obican rucni preklopni spaner pa svaki put kad zavrsis i ides u transport na neku drugu dalju njivu silazi dole i prebacivaj,onda su stavljali obican spaner sa prosecenim hodom i svaki put 24 kluc i pali gasi,umori se covek od toga,ja sam se dvoumio i na kraju nisam ugradio nego sam jos uzeo klasa i sad radim sa dva,kome treba slama ide zmaj ko secka klas i zavrseno,uzeo sam jednog kombajnera i samo deri,a morao sam nesto preduzeti jer konkurencije ima u poslednje vreme dosta.ajd kad stignes baci koju sliku da vidim tvoje resenje cinimi se OK kako si opisao
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Evo kako je to kod mene reseno!






Verovatno ste prepoznali pogon privodnih lanaca od kukuruznog adaptera



Propeleri se montiraju elasticnom civijom i treba da ostane5-6 cm razmaka izmedju lopatica


Remenice su istog precnika a pogon je sa gornjeg vratila slamotresa! A ako ti treba slama samo skines remen i teraj dalje!( lopatice su od gume pa se slama ne gomila na njima nego se iskrive od opterecenja i slama se slaze na red)
Na ovaj nacin slama nije iseckana ali je jako lepo razbacana po parceli i leopardom je zaoravam bez problema!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Svaka čast za taj patent , i jednostavno i funk. verovatno . :cao: To si sam izmislio i konstruisao ? :ppozdrav:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Nije bitno bila mokra ili suva! Jos je bolje ako prskas strniste totalom pa ores tek na jesen jer onda slama malo istrune pa ne ostane bas NISTA na povrsini! Imam takve parcele pa kad budem isao u tom pravcu uslikacu da vidite!
Izum je kumov ja sam ga samo usavrsio jos samo da postavim zastitni lim preko konusnih zupcanika jer kad je iskljuceno onda se nagomila pleve medju zupcanicima pa treba malo ocistiti jer se zaglave zupc.!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

ma jasno mi je to,nego jedan moj kolega jesenas nije mogao da zaore strnjak koji je prskao totalom oro krajem oktobra i to iseckano masejcom i gusilo mu i izbacivalo plug mada je bilo mokro pa se gadno iznerviro zbog toga,dao za masejca 200000e sa adaptacijom za suncokret i kapelo kuruzni,pa je bio besan sto jedao toliki novac a fakticki je trebao da zapali,zao mi sto nisam slikao to oranje da se vidi
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Kolko je visoko kosio?
Jer slama ostane na strniki a ne propadne medj nju ako nema puno kise pa ako je kosio visoko strniste zato mu se gusilo
Imo sam i ja priliku da prem takva majmunska posla kad se kombajneru zuri pa kao netreba ti slama onda sto da kosim na 3 cm? Samo onda kad sam orao kombajner nije znao zasto mu je cela sira rodbina dobila napad stucavice!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

nije visoko kosio,naprotiv nisko,problem mu je bio gde je secka razbacila,posto je heder 5,4m a secka nemoze toliko da razbaci u sirinu hedera i onda kad je plugom nailazio iza secke problem,da nisam gledo ocima pa ajd
 
Nazad
Vrh