Savet! Gde uložiti 50 000E u poljoprivredu

  • Začetnik teme Misazabac
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najbolje ulozenh 50.000e u poljoprivredi je sto kaze Didi, dve garsonjere u NS. :haha:
Mislim da nije vreme za tolika pocetnicka ulaganja u nasoj zemlji ako se vec ne bavis time.
Moje misljenje! :sta:
 
Garsonjere , kupiš harač jednom mesečno , i na kraju ako ti treba para prodaš garsonjere za još više para nego što si ih kupio . Cene stanova svake godine idu gore ! I ja se razmišljam da nekad to uradim odnosno kad skupim para . :cao:
 
Pa što vi ne prodate sve pa kupite garsonjere i živete kao lordovi ::samo odmor:: ::samo odmor::
 
ma moze ako okd njega u kraju nije prepumpana cena zemlje i ako ze ~1500e moze uzeti lepo jutro zemlje za 50000e moze da kupi do 35kj i to daje u arendu i :cool:
 
Ako ne znas sta ces sa 50000e, ti ih pokloni meni :haha: :haha:. Bolje nego da ih ulozis u poljoprivredu
 
branko je napisao(la):
stiv je napisao(la):
Pa što vi ne prodate sve pa kupite garsonjere i živete kao lordovi ::samo odmor:: ::samo odmor::

Da, logično pitanje. :haha: :haha: :haha:


E pa sad ja sam rekao , ako nekad zaradim za garsonjeru . Čovek ima goli novac , ja da imam tako pala bi garsonjera .
Trebaće ako da bog skupljati i za dalje . :cao:
 
a koliko još možeš da dobiješ od države love ako uložiš svojih 50.000 i 2ha?
 
ja sam u gradu kupio lokal i dobijam 400E mesecno.ali ga je zemlja zaradila.

moj savet ako nisi u poljoprivredi ne upustaj se u to.
probaj mozda povrce ili cvece ili nesto slicno,ali ratarenje i stocarenje bices uvek seljak.
 
al mi se nasmeja Moderatoru.....
ja sam mislio na ovo što ću i ja da iskoristim + još par drugih pogodnosti vezanih za firmu koju ću da otvorim,
a ovaj dokument je vezan i za poljoprivrednike + ono što ministarstvo poljoprivrede omogućava početnicima a taj detalj šta-koliko mi je nepoznat
 
Dobro, ajde onda lepo ponovi šta si tačno hteo da kažeš?
Možda te nisam dobro razumeo.
 
u susednom selu ima jedan lik koji ce da digne 150 000 evra za liniju za proizvodnju ekoloskih kesa i izvozice ih u EU. iza njega stoji DS a pare su iz garancijskog fonda
 
Dragan18 je napisao(la):
u susednom selu ima jedan lik koji ce da digne 150 000 evra za liniju za proizvodnju ekoloskih kesa i izvozice ih u EU. iza njega stoji DS a pare su iz garancijskog fonda

pa samo tako se moze poceti "posao" u srbiji i da ti se otplati i zaradis za 2godine :udri: :zli: :udri: ::lose::
 
Jel iko razmisljao o proizvodnji maline :sta:
koliko znam nije veliki ulog a cuo sam da ima nesto da se zaradi ::novac::
 
vojvodina nije podneblje za malinu...to sto se proizvede nije extra klase..probali su neki s par jutara, masinsko branje, ali to nije roland kvalitet, cena je niza, cisto sumnajam da ima racuna...treba se raspitati...
sve te biznise ja klasifikujem pod ""puzeve"...
uletis lovu, bajagi imas trziste, a onda naleces na hladnjce i preradjivace koji te ucenjuju...
kukuruz ces u kotarku, psenicu na lager, suncokret ces prodati, a kud ces s malinom? kud ces s puzevima? s nutrijama? s borovnicom? brusnicom?
malina trazi bar 500m nadmorske visine..
ja bih jako voleo da imam vinograd i da se bavim vinarstvom...ali nemam breg i nemam vodu..ovo podneblje nije za vinograd..mogu da covim na trepavicama al' necu napraviti vino dobrog kvaliteta...a ako nemas kvalitet - dzaba ti sve..
 
Biće (ili je već) velika potražnja za sušenom zovom. U mađarskoj se već uveliko sadi , ali mi imamo bolje podnevlje za to .
 
branko sve je ol rajt bogati :ppozdrav:
svako ko započinje prvi posao, a da pri tome ima početna sredstva za ulaganje, može da dobije povoljan kredit (onaj konkurs) + nešto bespovratnih sredstava. Taj iznos zavisi i od lica-službenika sa kojima se obavlja razgovor, od nastupa pred njima i naravno od toga koji posao počinješ.
ja sam bio na prvom razgovoru prošle nedelje i počeo dogovaranje oko kreita, grejs perioda, love koju će da mi poklone,.... ove nedelje treba opet da odem i u naredna dva meseca da završim sa otvaranjem nove firme.
samo moram još jednom da napomenem da mora biti prvi pokrenut posao za sticanje uslova.
nisam siguran za primarne proizvođače koliko mogu da dobiju, ali ako ima 50.000 i dobije još toliko ... e to je već podnošljivo solidan početak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh