Samohodni silazni kombajn

znam da moze kao od sale,ali imam dosta malih njiva,a komsije se ljute da udjem u njohova pa cak i kad je strnjiste,imam u planu da sirim bikove za sada imam 20 a planiram bar jos 30 komada,pa zato mi treba,ako imate misljenja u vezi kombajna zmaja 351 recite mi ,i od kojeg kombajna pase prikljucak za senazu posto ovaj sto hocu da kupim nema
 
Tačno tako. Iz istog razloga sam i ja uzeo Hesstona. Usitnjenost parcela. Sad imam manje problema sa komšijama ali sve jedno neko mora da me prati u rikverc jer drugačije ne mogu da probijem njivu. I posle kupovine je bilo sve lakše. Počeo sam da pravim više silaže, jer je bilo lakše i brže, i da čuvam veći broj krava. I svake godine povećavam broj obradivih njiva sad su preko šestdeset (oko deset hektara). Nemam ni ja senažni heder ali rado bi umesto kukuruznog-silažnog hedera pokušao sa žitnim hederom. Gledao sam da Englezi spremaju tako silažu od smeše ovas-ječam-raž i to sade veoma gusto. I nemaju nikakvih trava ni deteline i šta pomeni u mnogome olakšava i pojeftinjuje proizvodnju mleka i mesa.
 
Poslednja izmena:
Tačno tako. Iz istog razloga sam i ja uzeo Hesstona. Usitnjenost parcela. Sad imam manje problema sa komšijama ali sve jedno neko mora da me prati u rikverc jer drugačije ne mogu da probijem njivu. I posle kupovine je bilo sve lakše. Počeo sam da pravim više silaže, jer je bilo lakše i brže, i da čuvam veći broj krava. I svake godine povećavam broj obradivih njiva sad su preko šestdeset (oko deset hektara). Nemam ni ja silažni heder ali rado bi umesto kukuruznog-silažnog hedera pokušao sa žitnim hederom. Gledao sam da Englezi spremaju tako silažu od smeše ovas-ječam-raž i to sade veoma gusto. I nemaju nikakvih trava ni deteline i šta pomeni u mnogome olakšava i pojeftinjuje proizvodnju mleka i mesa.

Imas li mogucnost da vuces za sobom prkolicu prilikom proznjivanja sa kombajnom?
 
Mogućnost ima. Može da se vuče (dvoosovinka) ali je meni za manevrisanje uvek bilo lakše da vozim solo kombajn (bez prikolice). A nije teško da se prati u rikverc, i uvek je postojala mogućnost za jednim prohodom traktora i prikolice kroz komšijsku njivu. I okretanje na kraju njive je otežano. Moj kombjan je četvororedi i potrebno mu je dosta mesta za okretanje. A putevi su uski uvratine obrasle svakakvim drvećem i ......
 
Pa da, sa 4 reda brzo ide, jer dovoljan je jedan prolaz kombajna, pa u sl. traktor ga moze pratiti pored.
 
potrosnja je malko veca u odnosu na ostale kombajne tog kapaciteta ipak W8 240-260ks tera tri reda a kod clana igordulic ista ta tri reda tera 170ks,ucinak ti zavisi od mase i od organizacije prevoza a sto se tice kvarova koliko sam cuo od drugih ljudi niko se nije zalio na kvarove sem malo vece potrosnje goriva:ppozdrav:
 
Sta mislite o New Holandu 1900, mane, potrosnja, odrzavanje, jel ima delova? Jel ste imali iskustva sa njima?
 
Da li neko ima kataloske brojeve za nozeve kombajna Kemper 345 Champion bio bi vrlo zahvalan :)
 
Ej Zmaju.... Neznam tačno šta misliš Al evo neka slika...

jujusu2y.jpg
ygagevy2.jpg
haqyhepu.jpg
Napiši mi








koji deo te interesuje..Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Obe remenice su na ednoj osovini i preko jedne poluge budu priključene direktno na radilicu motora. Sad je kasno ali sutra ću taj deo da slikam bolje pa ćemo videti za dalje.
 
Pala mi je jedna ideja na pamet. Neznam možda je neko već nešto slično uradio kod sebe. Naime kod mene se noževi na kombajnu oštre električnim motorom na koji je direktno na osovinu montiran kamen za oštrenje.

I sad se pristupa oštrenju tako što se svaki nož pojedinačno uvodi na kamen ispod koga su četri mala lagera koji opet služe kao vodjica za pravilno oštrenje. Vremeno je neko pre mene pa i ja posle tako oštrio medjutim ja sam odlučio da uvedem neke izmene. Probao sam i uspelo mi je.

Skinuo sam vodjice sa oštrača probao da zarotiram osovinu na kojoj su montirani noževi i polako sam spuštio kamen da padne na noževe. Pošto sam se uverio da ništa strano ne dodiruje noževe osim kamen za oštrenje pristupio sam oštrenju.


Startovao sam kombajn pokrenuo noževe- stavio ih u radni položaj i polako počeo da navodim elektromotor sa kamenom za oštrenje na noževe za seču mase. Iz početka je kamen dodirivao pojedine noževe ne sve ( jer je saki bio pojedinačno oštren i sa njega je skidan rez nejednako)

Ovo je već zastupljeno na novijim vrstama kombajna, i nisam izmisli vruću vodu, nego sam hteo da napišem da je tako nešto izvodljivo i kod drugih koji imaju možda isti stari način oštrenja.

Mislim da je Zmaj 351 sličan kao Hesston te sam tako nešto hteo da predložim da urade i ostali vlasnici kombajna.
Tako je moguće mnogo bolje da se našteluje i kontra nož.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh