Samogradnja plastenika

Da li može neko da mi kaže koliko vredi plastenik 28x4.5m lukovi su od aluminiuma?
 
Ja sam dva takva sa starim folijama platio 500e, ali mislim da vrede dosta vise. Moji su 30 m, fabricki, sa vratima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
vosi 124 m2 x 15 eu sa svim izade nov plastenik sa zeljeznim cijevima,znaci cca 1900 eu,a aluminuimske cijevi koliko kosta duzni metar iste?
 
Da si ga pravio, samo cevi bi izasle vise. I to metalne. A gde su ruke. A ovako, kad se razocaramo u poljoprivredu, mozemo da ga prodamo kao stari aluminijum :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Zavisi kakav je alumijum, odnosno čime je poboljšan. Može da bude čvrst dovoljno za plastenik, isto kao i čelik.




Nego mene zanima kako najjednostavnije postaviti unutrašnju foliju na ovakav plastenik?
 
Ja imam takve plastenike i unutrasnju foliju postavljam iz 4 dela.Spajam cackalicama i to se namesti za pola sata kada je folija razvucena
 
Ja imam takve plastenike i unutrasnju foliju postavljam iz 4 dela.Spajam cackalicama i to se namesti za pola sata kada je folija razvucena
Kakav je efekat duple folije kad je tako spojena, jer i moji plastenici su takvi?
@nikaragva
Za te plastenike je planirano da idu obije odozgo, jedna preko druge i da se uduvava vazduh. Koliko sam informisan, jako je vazno da se unutra uspostavi "vakum" atmosfera, kao i kod izo stakala na kucama.. Tih 1,5 metara nije problem zimi zatvoriti, pa da kopcas najlon po horizontalama, jer gajis niske kulture, ali ljeti ne..
 
Pa leti mi i ne traba. Samo zimi i u rano proleće, dok bih grejao. Posle bih je skupio.

Na ove gore horizontale mi je lako, samo položim na njih. Ali ne znam kako pametno da vežem po bokovima, bez da pravim neku podkonstrukciju.
 
nikaragva ako sam dobro vidio crtez zasto komplikacije,udaris cetri jaca stuba unutar plastenika,ako ti nije potrebno tih gore metar ipo ides stubove krace od 2.5m najlon preko mozes ga sa strana i ukopat..zategnut, ostavis ulaz radi provjetravanja i rijeseno
 
Jel radio neko plastenike sa turskom folijom folija.Nasao sam vrlo povoljno foliju a nosi oznaku "instabul plast"....
Ja lično nemam iskustva s bilo kojom folijom osim izraelske, ali mi je jedan ozbiljan povrtar prilično nahvalio upravo tursku. Opet, ne znam imaju li turci više proizvođača..
 
Ja lično nemam iskustva s bilo kojom folijom osim izraelske, ali mi je jedan ozbiljan povrtar prilično nahvalio upravo tursku. Opet, ne znam imaju li turci više proizvođača..
Moje folije su turske, mlijecno bijele boje. Druge nisam ni koristio osim njih. Jednu sam tek montirao, a druga je stara 7 godina i nigdje nije pukla, osim gdje smo je malo probusili.. Cak je jednom skidana, transportovana i vracana i opet drzi sedmu godinu. Izraelsku mogu kupiti samo onu zelenkastu, tako da uzimam tursku, jer mi je mlijecno bijela boja mnogo ljepsa.
 
Poslednja izmena:
Turci su izgleda odmakli dosta u plasteničkoj proizvodnji.

Imam i ja tursku foliju i s obzirom da nisam drugu koristio sem njihove, ne znam šta bih rekao. Deluje da je ok, a sigurno ima i boljh :)
Ali pre svega je cena odlučila u mom slučaju.
 
Turci su izgleda odmakli dosta u plasteničkoj proizvodnji.

Imam i ja tursku foliju i s obzirom da nisam drugu koristio sem njihove, ne znam šta bih rekao. Deluje da je ok, a sigurno ima i boljh :)
Ali pre svega je cena odlučila u mom slučaju.
Kolega,o kojoj Turskoj foliji je rijec...proizvodjac???
 
Kopiracu tehnicku specifikaciju plastenika jedne firme iz temerina, pa da mi pomognete. Da li je konstrukcija odgovarajuca za plasenik sirine 8m a duzine 25m.
Pokazacu vam tehnicku specifikaciju plastenika jedne firme iz temerina. Da li je mozda neko imao iskustva sa ovim cevima u izgradnju plastenika ili mozda jos bolje sa ovom firmom. Inace bi postavio 2 plastenika dimenzije 8x25 sa duplom folijom.
Tehnička specifikacija plastenika


Tip plastenika: Jednobrodna dvolučna konstrukcija — visoki tunel
Ramska konstrukcija: kompletna konstrukcija plastenika je napravljena od čeličnih bešavnih-šavnih cevi.
- Konstrukcija lukova/ramova:
- lukovi su izrađeni od duplih šavnih cevi:
- spoljašnjeg prečnika 3/4" tj. Ø 26,9 mm za spoljni pojas konstrukcije, i
- spoljašnjeg prečnika 1/2 " tj. Ø 22 mm unutrašnji pojas konstrukcije.
- cevi spoljneg i unutrašnjeg pojasa konstrukcije lukova povezane su u rešetku.
- visina spoljašnjeg montiranog luka je 3,6 m u grebenu.
- razmak između dve rešetke, tj. lukova, iznosi 2m a može i drugačije po dogovoru.
- ukupna dužina spoljašnje cevi savijene u elipsu je 9m.
- visina stubova iz kojih izlazi luk je 1,5 m.
- na stubove u donjem delu zavarena je čelična pločica 130x130 mm sa rupom na sredini od Ø 18 mm radi stavljanja na če1ini krst napravljen od cevi.
- kompletna konstrukcija je farbana zaštitnom-temeljnom i završnom svetlom farbom.
- na konstrukciju je postavljena zavarena ili montažna cev na visinu 2,5 m ili drugačije, za vezivanje kultura povrća kao što su paradajz, krastavac, paprika i ostalo.
- Učvršćivanje / povezivanje lukova:
- lukovi su povezani sa sedam uzdužnih linija od cevi, koje su postavljene na približnom međurazmaku od 1,30 m.
- Vrata i otvor za provetravanje na1aze se na prednjoj (čeonoj) strani i zadnjoj strani plastenika:
- ventilacioni otvor, lufter, je sa ručnim otvaranjem i zauzima celokupnu površinu iznad vrata na prednjoj i zadnjoj strani plastenika.
 
Nazad
Vrh