Samogradnja plastenika

Moji plastenici su moj ručni rad i ja sam zadovoljan sa njima,samo imam problem što nigdje ne mogu naći kvalitetnu foliju. U Gradiškoj je nekada bio patilux folija i trajala mi je 6 godina,a bila je nešto malo skuplja od ovih sadašnjh kineskih,bugarskih sranja koja jedva izdrže 2 god.. uslikaću
 
stjepanovic88
Ulaganja u plastenik mogu biti ogromna ali svi mi gledamo da ulozimo samo koliko moramo da bi dobili optimalan rezultat.Crne cevi traju sasvim dovoljno i nema potrebe za povecanjem troskova.
Kazi mi koliko dugo imas ovaj plastenik i kako se ovo resenje pokazalo na vetar.
 
Ulaganja u plastenik mogu biti ogromna ali svi mi gledamo da ulozimo samo koliko moramo da bi dobili optimalan rezultat.Crne cevi traju sasvim dovoljno i nema potrebe za povecanjem troskova.
Kazi mi koliko dugo imas ovaj plastenik i kako se ovo resenje pokazalo na vetar.
Ove godine sam ga postavio, prije dva mjeseca..
Ne znam kako se pokazao, jer sam kupio polovan, ali mislim da nema nikakvih problema.
 
stjepanovic88
Ulaganja u plastenik mogu biti ogromna ali svi mi gledamo da ulozimo samo koliko moramo da bi dobili optimalan rezultat.Crne cevi traju sasvim dovoljno i nema potrebe za povecanjem troskova.
Kazi mi koliko dugo imas ovaj plastenik i kako se ovo resenje pokazalo na vetar.



@ JuRa ja imam jedan ovakav plastenik i ukratko ti mogu reći nema vjetra koji će da ga sj... ! Na vjetru je najmirniji od svih plastenika čak se ni ne trese kao ostali vjetar samo pređe preko njega kao da se to njega uopće ništa ne tiče.
 
@ JuRa ja imam jedan ovakav plastenik i ukratko ti mogu reći nema vjetra koji će da ga sj... ! Na vjetru je najmirniji od svih plastenika čak se ni ne trese kao ostali vjetar samo pređe preko njega kao da se to njega uopće ništa ne tiče.
Hehe, ova Vam je prejaka, 'predje preko njega kao da ga se ne tice'. Jedan vazan podatak je i to da u plasteniku radim zgibove, jer je prestabilan. Ne mozes ga ni zaljuljati. Jeste skup, ali je on vrhunski; najbolji koji se moze kupiti kod nas u okruzenju.
 
Zanima me jos jedna stvar.Cime je fiksiran ovaj gornji deo folije,koji se ne rola. na slici se ne vidi to bas najbolje,ali izgleda da je folija fiksirana gripovima.Ako jeste onda mi je sve jasno,a ako nije onda mi nista nije jasno
 
Moji plastenici su moj ručni rad i ja sam zadovoljan sa njima,samo imam problem što nigdje ne mogu naći kvalitetnu foliju. U Gradiškoj je nekada bio patilux folija i trajala mi je 6 godina,a bila je nešto malo skuplja od ovih sadašnjh kineskih,bugarskih sranja koja jedva izdrže 2 god.. uslikaću

Meni bugarska izdržala 4 sezone.
 
Zanima me jos jedna stvar.Cime je fiksiran ovaj gornji deo folije,koji se ne rola. na slici se ne vidi to bas najbolje,ali izgleda da je folija fiksirana gripovima.Ako jeste onda mi je sve jasno,a ako nije onda mi nista nije jasno
Ako mene pitate, kod mene su svi dijelovi fiksirani sa duplim plasticnim lajsnama, koje idu u metalne lajsne. Jako je stabilno. Oni dijelovi oko vrata, prozora i slicno se fiksiraju plastikama, koje uhvate najlon oko cijevi.
 
U redu sad mi je sve jasno.
Kod mene Izraelsaka sada pocinje osmu godinu ako bude uopste izdrzala.Znaci nema skidanja folije uopste da ne bude zabune.
 
Plastenik je klasican kao i kod vecine samo je folija izraelska.Probacu da ubacim slike kada mi prodje slava ali nisam bas vican u svemu tome.
Izraelsak nekapajuca folija 150mikrona kod mene je vecinom svi koriste.Kupujemo je u Beogradu.Firma koja je uvozi je Zeleni Hit lako ce je naci svi pomocu gugla.E sad ja ne znam kakva je njihova distributivna mreza svako moze da se raspita kod njih.Znam da recimo kod mene prolazi njihovo vozilo recimo jednom nedeljno i mogu da dostave robu ali to je to.

- - - - - - - - - -


Ako ovo radi super.Ni jedan brouzer ne da adresu ovo je preko eksplorera a on je smor.
Ako nesto ne valja izvinjavam se

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -


Prve cetiri slike su moje a ostale su iz ZZ Zelena Basta.Konkretno ovaj plastenik je dimenzija 230x60m.

- - - - - - - - - -

Da li ne moze vise slika od ovog u jednom postu ili ima nekih problema ne znam ali ne da vise.A taman me krenulo.

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 

Ovo su slike od pre nekoliko godina tako da za trecu nisam bas siguran da je iz mog plastenika ali za ovu sada jesam.U svakom slucaju svuda je Buran
 
Plastenik je sirok 7m. i ja sam mislio da je ovo retko ali ipak nije.Kada krastavac poraste i rasiri se taman ima mesta da se prodje.Ipak tu ima oko 1000 biljaka.
 
Nazad
Vrh