Same

Pa dimio pod tezim uslovima.
U globalu radila se generalna u fullu pa je tako i to moralo. Menjana i bregasta koja tera pumpe.
 
Aha, jasno, jasno.Moj dimi kada ga stisnem na 1800 obrtaja u oranju dok u ostalim radovima nema dima na tim obrtajima a na 1600 obrtaja nema dima u oranju uopšte.Pali na pogled, lepo radi a mislio sam da prekontrolišem dizne jer moram da menjam zaptivač ventil dekle pa kad je sve rastureno da proverim i vidim šta kažu.
 
Kad sam bio u Sloveniji po plug zateknem majstora opravlja neki stariji dajc.Razvezemo pricu kad sam mu rekao koji sam traktor uzeo odmah mi je rekao da pazim koje gorivo sipam
 
Nisam ja radio. Moj drug-prethodni vlasnik je radio.. Radio je Miroslav iz Futoga i još neki majstor iz NS.
 
To je SAME motor. Čuo sam za jedan neobičan detalj kod starih Hurlimann traktora sa Hurliman motorom - naime, kod njih se klip ne može izvaditi prema gore već motor mora da se skine, izvadi radilica i onda se klip vadi prema dole. Razlog je naime to što je velika pesnica na klipnjač toliko velika da ne može da prođe kroz cilindra. To mi je pričao lik koji je imao H470 i radio mu motor. Ne znam jel istina ali je baš čudno ako jeste.
 
Pozz skoro sam uzeo Same Solar i pozadi ima dva izlaza za dvosmijernu hidrauliku al za kipu nema i kad uključim u jedan da kipa lijepo diže al kad bude spustiti hoće da ga ugasi

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Jedan od dva para bi trebao imati plivajuci hod.
Ja na hurlimanu imam 4 para izvoda i samo jedan par ima plivajuci hod tj.slobodno pustanje.
Ako nema plivajuci onda obavezno ugasi traktor kad pustas prikolicu jer u protivnom upropastavas pumpu
 
Poigraj se malo ručicom možda ima neki među položaj, na primer kod mene na univerzalu isto ima jedna ručka i dva izlaza a ako se ručka gurne do polovine jednog od krajnjeg položaja onda oba priključka budu otvoreni odnosno u plivajućem položaju
 
Probat ću mada čisto sumnjam. Čudno mi da fabrika tako ostavi bez plivajuceg moda

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Poigraj se malo ručicom možda ima neki među položaj, na primer kod mene na univerzalu isto ima jedna ručka i dva izlaza a ako se ručka gurne do polovine jednog od krajnjeg položaja onda oba priključka budu otvoreni odnosno u plivajućem položaju
Probo sam danas tvoju "foru" sa među položajem i radi, jest da sporo pusta al kad je i ulje bilo hladno. HVALA za savjet

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh